هر نوع فعالیت ورزشی در فضاهای باز البرز ممنوع شد

کرج - ایرنا - اعضای کارگروه اضطرار آلودگی هوای استان البرز پس از بررسی های کارشناسانه هرنوع فعالیت ورزشی را در فضاهای باز این استان ممنوع اعلام کردند.

براساس اعلام هواشناسی البرز  طی ۲ روز آینده پایداری و افزایش آلاینده‌های هوا در این استان پیش‌بینی می‌شود و با توجه به رخداد وارونگی دمایی کماکان افزایش آلاینده‌ها مورد انتظار است این درحالی است که طی چند روز گذشته کیفیت هوا در استان البرز برای گروه‌های حساس ناسالم بود.

اعضای کارگروه اضطرار آلودگی هوای استان البرز در روز سه شنبه طی نشستی با تاکید براینکه اگر هر دستگاهی دستور العمل مربوط به ماده سه هوای پاک را با دقت رعایت کند کوچکترین مخاطره ای بابت سلامتی مردم به وجود نخواهد آمد بر ممنوعیت فعالیت های ورزشی در فضاهای باز و  به حداقل رساندن فعالیت ورزشی در سالن های ورزشی ازسوی هیات های ورزشی تاکید کردند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار البرز دراین نشست اظهار داشت: توقف تمام فعالیت های عمرانی و تشدید کننده آلودگی هوا  در روز چهارشنبه ۱۳ آذرماه توسط شهرداری ها، جلوگیری از هر گونه اقدام سوزاندن شاخ و برگ درختان توسط شهرداری ها و جهادکشاورزی  از جمله مولفه های مهم و ضروری دراین زمینه به شمار می رود.

علی درویش پور افزود: تمام مراکز درمانی به حالت آماده باش هستند و  نظارت بر توزیع ماسک های استاندارد صورت می گیرد بنابراین اعلام پیام ها و توصیه های بهداشتی از رسانه ها از دیگر موارد ضروری است.

وی خاطرنشان کرد: استقرار تمام پایگاه های سیار اورژانس و هلال احمر در سطح شهر به ویژه در مناطق پرتردد و آلوده شهر از جمله موارد مهمی است که باید از سوی دستگاه های اجرایی متولی پیگیری شود.

معاون استاندار البرز تاکید کرد:  اعمال محدودیت ترافیکی و جلوگیری از تردد کامیون ها به جز کامیون های امدادی، حمل سوخت و پسماند در سطح شهرهای کرج و فردیس از ساعت ۶ صبح تا ۹ شب توسط پلیس راهور دراین وضعیت اضطرار آلودگی هوا  مورد تاکید قرار گرفته است.

درویش پور گفت: فعالیت تمام واحدهای آلاینده هوا به ویژه واحدهای ریخته گری، معادن شن و ماسه و کوهی، کارخانجات آسفالت، واحدهای تولید بتن در روز چهارشنبه ۱۳آذرماه باید  توسط اداره کل صنعت و معدن استان البرز و شرکت شهرک های صنعتی تعطیل شود.

وی افزود: تشکیل تیم مشترک متشکل از کارشناس ادارات بحران فرمانداری ها و محیط زیست شهرستان ها با هدف پایش واحدهای آلاینده هوا و نظارت بر نحوه اجرای مصوبات کارگروه نیز ضروری است .

معاون استاندار البرز بیان داشت: با توجه به آلودگی  شدید هوا در استان البرز برخورد قانونی با خودروهای دودزا و فاقد برچسب معاینه فنی توسط پلیس راهور به جد دنبال شود.

بکارگیری حداکثر توان حمل و نقل عمومی برای جابجایی مسافر در سطح شهرهای کرج و فردیس، جلوگیری از تردد تمام اتوبوس های دودزا در سطح این شهرها ، جلوگیری از هر گونه فعالیتهای عمرانی مالکینی که از دیزل ژنراتور استفاده می کنند توسط شهرداری ها، تعطیلی تمام مراکزی که اقدام به سوزاندن ضایعات و زباله دارند ، جلوگیری از تردد هر گونه وسایل حمل و نقل عمومی آلاینده از توقفگاهها و پایانه های حمل و نقل برون شهری توسط راهداری و شهرداری ها از دیگر مصوبات امروز کارگروه اضطرار آلودگی استان البرز بود.

کمیته اضطرار آلودگی هوای البرز در این جلسه درباره تعطیلی مدارس در روز چهارشنبه تصمیمی نگرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =