موردی از آنفلوانزا در بانه مشاهده نشده است

سنندج - ایرنا - سرپرست شبکه بهداشت و درمان بانه گفت: تاکنون موردی از وجود آنفلوانزای مرغی در این شهرستان مشاهده نشده و در صورت مشاهده هر گونه علائم مشکوک تیم های پزشکی موارد را با دقت بررسی می کنند.

محمد فرجی روز سه شنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران بهداشت و درمان بانه اظهار داشت: در روز گذشته ۷۰۰ نفر در بیمارستان صلاح الدین و ۳۶۰ نفر در بیمارستان رازی ویزیت شدند که تاکنون مورادی از وجود آنفلوانزا در هیچکدام از موراد موجود مشاهده نشده است.

وی اظهار داشت: افرادی که تاکنون به ویروس آنفلوانزا گرفتار شدند سیستم ایمنی ضعیفی داشتند و از بیمارهای مانند ناراحتی های قلبی، دیابت و انواع سرطان رنج می برند.

فرجی افزود: ۱۹ نفر از بیماران ویزیت شده در بیمارستان صلاح الدین ایوبی و رازی  بستری شدند که تاکنون علائمی از مبتلا شدن به بیماری آنفلوانزا در آنها مشاهده نشده است.

وی گفت: بررسی و حساسیت در مورد این بیماری را باید جدیت انجام شود اما نباید حساسیت ما در این مورد باعث ایجاد ترس و وحشت در جامعه شود.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان بانه با اشاره به تفاوت سرماخوردگی با آنفلوانزا افزود: شیوع ناگهانی بیماری آنفلوانزا مهمترین تفاوت این بیماری با سرماخوردگی است که بیماری انفلوانزا در سه ساعت بیمار را زمین گیری می‌کند.

وی با بیان اینکه کاهش اشتهای و ضعف بیش از حد بدن مهمترین علائم وجود ویروس آنفلوانزا است گفت: استفاده از ماسک، جلوگیری از ملاقات های عمومی، شستشوی مرتب دست‌ها و استفاده از مایعات مهمترین راه مبارزه با شیوع بیماری است.

فرجی تاکید کرد: در صورت مشاهده هر گونه علائم بیماری در مدارس کلاس های درس نیز تعطیل می‌شود.

وی اظهار داشت: امسال ۲۰۰ واحد واکسن آنفلوانزا به شهرستان اختصاص یافته که با توجه به تماس مستقیم با بیماران این واکسن ها در بین کارمندان بیمارستان و فوریت های پزشکی توزیع شد.

طبق اخرین آمارها تاکنون در کردستان ۸۰ نفر به ویروس آنفلوانزای مرغی مبتلا شده و چهار نفر نیز فوت کردند.

شهرستان مرزی بانه ۱۵۸ هزار نفر جمعیت در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =