نمایندگان مجلس با کسی تعارف نداشته باشند

تهران- ایرنا- نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید چیزی برای خودمان بخواهیم، خاطرنشان کرد: وظایف نماینده، قانونگذاری و ریل‌گذاری است و اینکه در قانونگذاری هم با نظارت قوی، با کسی تعارفی نداشته باشد.

«سید قاسم جاسمی» روز سه شنبه پس از ثبت نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس در ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران گفت: از حوزه انتخابیه کرمانشاه و از لیست فراکسیون نمایندگان ولایی وارد عرصه انتخابات می‌شوم.

نماینده مردم کرمانشاه تصریح کرد: در چهار پروسه انتخاباتی و سیاسی کشور یعنی انتخابات مجلس، ریاست جمهوری، شورای شهر و روستا و خبرگان شرکت می‌کنیم؛ هر کدام وظایف خاص خودشان را دارند و مردم باید به این موضوع دقت کنند.  

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره وظایف نمایندگان، اظهار کرد: وظایف یک نماینده، قانونگذاری و ریل گذاری است و اینکه در قانونگذاری هم با نظارت قوی، با کسی تعارفی نداشته باشد.  

جاسمی اضافه کرد: نمایندگانی که وارد عرصه انتخابات می شوند با عزم و اراده ای که برای مردم خواهند داشت، باید تلاش کنند. واقعیت این است که نباید چیزی برای خودمان بخواهیم.

این نماینده مجلس گفت: توقع من از شورای نگهبان این است عملکرد نمایندگان مجلس را بررسی کند تا مشخص شود واقعا برای مردم کار کرده اند و شعارهایی که دادند محقق شد یا نه.

جاسمی با بیان وجود ۸ تا ۱۰ میلیون جوان تحصیلکرده در کشور، گفت: برخلاف آمار ارائه شده از سوی دولت، دست کم ۸.۵ تا ۱۰ میلیون نفر جوان تحصیلکرده بیکار داریم. باید توان بخش خصوصی و تولید را بالا برد. متاسفانه به این هم خوش بین نبودیم چون ۳۰ درصد صنعت کشور ما فعال است و دولت باید برای آنها فرش قرمز پهن کند.

نماینده مردم کرمانشاه خاطرنشان کرد: کشور، ظرفیت ها و پتانسیل‌های بسیار زیادی دارد اما شاهد دولت و مجلس شاهد هستیم.

به گزارش ایرنا، یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و نخستین میان دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری روز جمعه دوم اسفند امسال برگزار می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =