شرکت های دانش بنیان قادر به رفع مسائل اساسی کشور هستند

تهران – ایرنا -رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری تاکید کرد: اکنون شرکت‌های دانش‌بنیان در موقعیتی قرار دارند که قادر به رفع مشکلات و مسائل اساسی کشور هستند.

به گزارش صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، علی وحدت روز سه‌شنبه در رویداد ارائه نیازهای فناورانه صنعت فرودگاهی حضور دستگاه‌ها و شرکت‌های مرتبط با موضوع این رویداد را مثبت ارزیابی کرد و گفت: وجود یک هماهنگ‌کننده در صنعت فرودگاهی برگ برنده این صنعت برای برقراری ارتباط با متقاضیان فناوری در حین رویداد و پیگیری توافق‌های بعد از رویداد است.

وی ادامه داد: شرکت در رویدادهایی از این دست یک فرصت طلایی برای شرکت‌های دانش‌بنیان برای ارتباط گرفتن با صنعت فرودگاهی کشور است و حضور شرکت‌های فرودگاهی نیز برای صندوق نوآوری مغتنم است.

وحدت در ادامه به توان فنی شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی برای رفع چالش‌ها و مسائل اساسی کشور اشاره و تاکید کرد: ادعا می‌کنم که از نظر فنی هر موضوع یا مسئله‌ای را می‌توانیم حل کنیم و موضوعی که دانش فنی نیروی انسانی داخلی به آن نرسد محدود است.

وی در ادامه ضمن تشریح خدمات و تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور، به تسهیلات لیزینگ این صندوق برای فروش محصولات دانش بنیان اشاره کرد و گفت: متقاضیان فناوری می‌توانند بدون دغدغه مالی نسبت به خرید محصولات شرکت‌های دانش بیان با استفاده از تسهیلات لیزینگ ۹ درصد ۳ ساله اقدام کنند.

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی در ادامه ضمن دعوت از شرکت‌های دانش بنیان برای آشنایی با انواع خدمات و تسهیلات این صندوق در اکوسیستم نوآوری و فناوری در کشور، خطاب به مدیران این شرکت‌ها گفت: شما می‌توانید از تسهیلات لیزینگ، ضمانت‌نامه‌ و کمک‌های صندوق برای اخذ استانداردهای لازم جهت عقد قرارداد با نهادها و سازمان‌ها استفاده کنید.

وی به مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان پیشنها کرد که از طبقات ۵ و ۶ ساختمان صندوق نوآوری که دفاتر نوآوری‌ بانک‌ها و صندوق‌های پژوهش و فناوری در آن مستقر است، بازدید کرده و با خدمات و تسهیلات آنها آشنا شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =