زمان نام نویسی در المپیاد علمی دانش آموزی اعلام شد

یاسوج- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: زمان نام نویسی در المپیاد علمی دانش آموزی برای سال تحصیلی ۱۳۹۹ - ۱۳۹۸ از ۲۷ آذرماه تا اول دی ماه امسال است. 

هادی زارع پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این المپیاد علمی ویژه دانش آموزان پایه های دهم و یازدهم مقطع تحصیلی متوسطه دوم است.

وی افزود: نام نویسی دانش آموزان متقاضی شرکت در این المپیاد علمی در کشور و کهگیلویه و بویراحمد به صورت اینترنتی و از طریق سایت oly.medu.ir انجام می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: مرحله نخست المپیاد علمی دانش آموزی هفته اول بهمن ماه ۱۳۹۸ و همزمان با سراسر کشور در این استان برگزار می شود.

زارع پور عنوان کرد: پذیرفته شدگان مرحله نخست المپیاد علمی دانش آموزی در کشور و کهگیلویه و بویراحمد به مرحله دوم که نیمه دوم اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ برگزار می شود، راه خواهند یافت.

وی ابراز داشت: این المپیاد علمی از سوی سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان کشور همه ساله در ۱۱ رشته برگزار می شود.

زارع پور گفت: این رشته ها شامل ادبی، فیزیک، شیمی، ریاضی، زیست شناسی، کامپیوتر، نجوم و اخترفیزیک، سلول های بنیادین و پزشکی بازساختی، جغرافیا، علوم زمین شناسی و اقتصاد است.

افزون بر ۱۶۱ هزار دانش آموز پسر و دختر مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم در کهگیلویه و بویراحمد تحصیل می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =