۹۰ درصد نقاط سیل‌زا در مسیر رودخانه تلار بازگشائی شد

ساری – ایرنا – مدیر آب منطقه‌ای شهرستان‌های قائمشهر، جویبار، سوادکوه، سوادکوه شمالی و سیمرغ از بازگشایی و احصاء ۹۰ درصد از نقاط سیل‌زا در مسیر رودخانه تلار خبر داد.

هادی نیک اختر روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از شناسایی ۵۲ نقطه آسیب پذیر در مسیر رودخانه تلار خبر داد و گفت: تاکنون ۹۰ درصد از نقاط سیلزا در مسیر رودخانه تلار احصاء شد و مابقی هم در حال انجام شدن است.

 طول رودخانه تلار از گدوک تا بهنمیر ۱۶۳ کیلومتر است.

وی با بیان اینکه بارندگی و طغیان رودخانه تلار به سردهنه این رودخانه آسیب زد ، افزود: بعد از وقوع سیلاب ۱۲ فروردین ماه در شهر زیراب از شهرستان سوادکوه سریعا اصلاح مسیر ، بازگشائی و دیوارسازی انجام شد که کار اصلاح مسیر و بازگشائی رودخانه تلار به اتمام و دیوارسازی این رودخانه هم بیش از ۶۰ درصد آن انجام شده است .

مدیر آب منطقه ای شهرستان های قائمشهر ، جویبار ، سوادکوه ، سوادکوه شمالی و سیمرغ با اشاره به اینکه دیوار سازی رودخانه تلار در شهر زیراب تا ۲ ماه آینده به اتمام می رسد ، گفت که ساخت دیواره از سنگ ملات با ارتفاع پنج متر در حال انجام شدن است تا هنگام طغیان رودخانه هیچ گونه مشکلی اهالی این منطقه را تهدید نکند.

نیک اختر با اعلام اینکه بارندگی و طغیان رودخانه تلار اواخر سال گذشته هم به شهرستان سیمرغ آسیب زد ، افزود : مسیر رودخانه تلار در شهرستان سیمرغ ۲۲ کیلومتر است که تاکنون لایروبی و اصلاح مسیر بیش از ۱۶ کیلومتر انجام و مابقی در حال انجام شدن است که تا یک ماه آینده به اتمام می رسد .

وی به بارندگی و طغیان رودخانه تلار در شهرستان سیمرغ طی دو هفته گذشته اشاره کرد و ادامه داد : بر اثر بارندگی شدید ، دبی آب رودخانه تلار در این شهرستان به ۳۷۰ متر مکعب بر ثانیه رسیده بود که به دلیل بازگشائی ها و اصلاح مسیر این رودخانه از وقوع سیلاب مجدد در این شهرستان جلوگیری شد.

مدیر آب منطقه ای شهرستان های قائمشهر ، جویبار ، سوادکوه ، سوادکوه شمالی و سیمرغ در خصوص لایروبی و اصلاح مسیر رودخانه سیاه رود ، گفت : از ۴۰ کیلومتر مسیر رودخانه سیاه رود در شهرستان جویبار تاکنون ۱۸ کیلومتر و در شهرستان قائمشهر هم ۲۰ کیلومتر لایروبی انجام شد و مابقی هم در حال انجام شدن است .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =