آموزش و پرورش شیوع آنفلوآنزا در مدارس همدان را رد کرد

همدان- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش همدان گفت: تا کنون گزارشی از شیوع ویروس آنفلوآنزا در مدارس استان گزارش نشده است، اما دانش‌آموزان باید نکات بهداشتی را رعایت کنند.

محمد پورداود روز سه‌شنبه در نشست خبری با اهالی رسانه همدان با رد هرگونه شایعه در خصوص تعطیلی مدارس استان به دلیل آنفلوآنزا تاکید کرد: تا کنون حتی یک مورد مشکوک به این بیماری در مدارس همدان گزارش نشده است و مدارس ابتدایی استان فقط به خاطر پیش‌بینی برودت هوا تعطیل شده است.

وی اظهار داشت: تا چهارسال آینده سالانه یک هزار تا یکهزار و ۲۰۰ معلم در سطح استان بازنشسته می‌شوند.

پورداود عنوان کرد: امسال ۵۶۰ آموزشیار و معلم پیش دبستانی داریم که تا سه سال آینده همه آن‌ها استخدام آموزش و پرورش می‌شوند.

وی ادامه داد: بسیاری از فرهنگیان ما در استان مسکن ندارند و لیست آن‌ها تهیه شده تا برای خانه دار شدن آن‌ها اقدام شود.

مدیرکل آموزش و پرورش همدان ادامه داد: پس از بررسی و استعلام، فرهنگیان واجد شرایط از تسهیلات این اداره کل برای خرید مسکن برخوردار می‌شوند.

وی با بیان اینکه طرح مسکن فرهنگیان شامل معلم‌های شاغل و بازنشسته می‌شود، افزود: ۲۲ هزار معلم شاغل و ۱۸ هزار معلم بازنشسته در استان همدان هستند.

پورداود افزود: از ابتدای مهرماه ماه تا آذر ماهانه بین ۲۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان به حقوق معلم‌ها افزوده شده است.

وی با اشاره به اینکه همدان مشکل نیروی تدریس ندارد، بیان کرد: از ابتدای آغاز سال تحصیلی تا کنون یک کلاس درس هم در سطح استان بدون معلم نمانده است.

مدیرکل آموزش و پرورش همدان اظهار کرد: ۱۰ استخر در استان آماده بهره‌برداری هستند و با حضور مسئولان کشوری بهره‌برداری می‌شود.

وی عنوان کرد: سند تحول بنیادین ۶ ساحت دارد که در آن تلاش می‌شود دانش‌آموزان به اوج شکوفایی برسند.

پورداود گفت: طرح معرفت در راستای امام شناسی و آشنایی دانش‌آموزان با اهل بیت (ع) برای نخستین بار در کشور، در همدان برگزار شد.

وی ادامه داد: در این طرح نزدیک به سه هزار نفر تا کنون در قالب اردوی دانش‌آموزی به شهرهای زیارتی اعزام شدند.

وی افزود: همدان در پوشش سواد آموزی یک درصد از میانگین کشوری بالاتر است‌.

مدیرکل آموزش و پرورش همدان بیان کرد: امسال سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تجهزات ورزشی تهیه و با رویکرد کمک به مناطق کمتر توسعه یافته و کم برخوردار مناطق ۱۹ گانه آموزش و پرورش استان ارسال شده است.

پورداود گفت: هیچیک از مدارس همدان فردا چهارشنبه تعطیل نیست.

در سال تحصیلی جاری نزدیک به ۲۹۰ هزار دانش‌آموز در مدارس همدان تحصیل می‌کنند.

مدارس ابتدایی سراسر استان همدان در ۲ روز گذشته به موجب آنچه که آموزش و پرورش اعلام کرده است به دلیل پیش‌بینی برودت هوا تعطیل اعلام شده بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =