امکانات بیمارستانی شاهرود در حد استاندارد اروپا است

شاهرود-ایرنا- رئیس بیمارستان "شارلویل مزیر" فرانسه گفت: امکانات و تجهیزات بیمارستانی به خصوص مرکز تروما و اورژانس شاهرود استانداردهای اروپایی را رعایت کرده است.

" ژان پیر مازور" که سه شنبه در راس هیاتی از کشور فرانسه به منظور امضای تفاهم نامه همکاری با دانشگاه علوم پزشکی شاهرود درباره طب سالمندی به این شهر سفر کرده بود، در حاشیه بازدید از چند مرکز درمانی و خانه سالمندان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، کیفیت ارائه خدمات به سالمندان در این مراکز را خوب ارزیابی کرد.

وی افزود: آسایشگاه سالمندان شاهرود محیط باطراوتی بود در حالی که در بعضی از مراکز نگهداری سالمندان کشور فرانسه چنین فضایی حاکم نیست و اگر هر روز در این آسایشگاه چنین روندی در جریان باشد اتفاق مثبتی است.
وی درباره آینده روابط دانشگاه علوم پزشکی شاهرود و بیمارستان شارلویل مزیر فرانسه نیز خوش بین بود و گفت: از آنجایی که جمعیت در حال پیر شدن است طب سالمندی آینده تمام بیمارستان هاست و امید است هم در فرانسه و هم در ایران این همکاری با دیگر بخش ها همچون شهرداری نیز شکل گیرد و رشته های دیگری را نیز در ابعاد مختلف پزشکی در این همکاری بگنجانیم.
امروز تفاهم نامه همکاری میان رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود و رئیس بیمارستان شارلویل مزیر به امضا رسید. بر اساس این تقاهم نامه دو طرف در زمینه گسترش مطالعه و ارائه خدمات در حوزه سالمندی همکاری می کنند.

همچنین نشست مشترک استادان دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با جمعی از متخصصان طب سالمندی فرانسه هم برگزار شد.

در استان سمنان ۲ دانشگاه علوم پزشکی در شهرهای سمنان و شاهرود فعال است.
دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بیش از۵۰ درصد وسعت استان سمنان را در محدوده ۲ شهرستان شاهرود و میامی زیر پوشش دارد .
این دانشگاه از سال ۵۲ با عنوان آموزشگاه بهیاری کار خود را آغاز کرد، در سال ۶۱ به دانشکده مامایی و پرستاری و در سال ۷۱ به دانشکده علوم پزشکی ارتقاء یافت، مجموعه کنونی از اسفند ۸۶ با عنوان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شاهرود راه‌اندازی شد.
این دانشگاه هم اکنون دارای یکهزار و ۹۰۰ دانشجو در ۹ رشته کارشناسی، ۶ رشته کارشناسی ارشد و پنج رشته دکترای تخصصی است.

اخبار مرتبط