الحشد الشعبی حمله داعش را در نینوا دفع کرد

تهران-ایرنا- نیروهای الحشد الشعبی عراق، در شرایطی که بسیاری از شهرهای مرکزی و جنوبی این کشور در اعتراض های مدنی به خشونت کشیده شده بسر می برند، روز سه شنبه حمله تروریست های داعش را به منطقه ای در جنوب موصل واقع در استان نینوا دفع کردند.

به گزارش سایت رسمی الحشد الشعبی عراق، هیات الحشد الشعبی با صدور بیانیه ای، تاکید کرد نیروهای تیپ ۴۴ وابسته به فرماندهی عملیات نینوا موفق شدند جلوی حمله عناصر داعش به شهرستان الحضر در جنوب موصل را بگیرند.

داعشی ها نیمه شب گذشته به الحضر حمله کردند.

نیروهای الحشد در آوریل (فروردین/اردیبهشت) ۲۰۱۷ توانستند شهرستان الحضر را از کنترل داعش خارج کنند.

الحشد الشعبی عراق روز گذشته (دوشنبه) نیز هشدار داد که گروه های تروریستی داعش طی روزهای اخیر با سوءاستفاده از اوضاع امنیتی و سیاسی کشور حملاتی در برخی از استان های عراق از جمله دیاله انجام داده اند و با توجه به شرایط کنونی کشور، احتمال بازگشت آن ها به عراق وجود دارد.

طبق اعلام نیروهای الحشد،  تحرکات و فعالیت های  دشمن در استان های موصل، صلاح الدین، الانبار، دیالی، کرکوک و اطراف بغداد افزایش یافته است و تروریست ها سعی دارند روستاها و شهرهایی که پیشتر تحت نفوذشان بود را پس بگیرند.

عراق در دسامبر ۲۰۱۷ (آذر ۹۶) از پیروزی کامل بر گروهک تروریستی داعش خبر داد، اما نیروهای عراقی طی دو سال گذشته همچنان در برخی مناطق، درگیری‌ های پراکنده ‌ای با باقی مانده این گروهک تروریستی داشته اند.

تحرکات داعشی ها با هدف برهم زدن امنیت و ثبات عراق، در حالی طی هفته های اخیر افزایش یافته است که جریان هایی در شهرهای مرکزی و جنوبی تظاهرات و اعتراضات مسالمت آمیز مردم این مناطق را به خشونت کشیدند.

سلسله تظاهرات و تجمعاتی که از اوایل اکتبر گذشته با مطالبات عمدتا معیشتی در شهرهای مرکزی و جنوبی عراق شروع شده، این هفته به استعفای عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق منجر شد.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha