۳۳۰۰ سالن ورزشی دانش آموزی در کشور وجود دارد

گچساران- ایرنا- مشاور مالی اداری معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش پرورش گفت: سه هزار و ۳۰۰ سالن ورزشی سرپوشیده ویژه دانش آموزان  در کشور تاکنون راه اندازی شده که یکهزار و ۲۰۰ باب آن درون مدارس قرار دارد.

حامد صبوری روز سه شنبه در آیین افتتاح ششمین المپیاد ورزشی درون مدرسه ای کهگیلویه و بویراحمد در گچساران افزود: امسال بیش از ۱۴۰ سالن ورزشی ویژه دانش آموزان در مدارس کشور به بهره برداری رسید.

وی بیان کرد: چهار میلیون و ۵۰۰ هزار دانش آموز پسر و دختر کشور در المپیاد ورزشی درون مدرسه ای امسال شرکت کردند.

صبوری، ایجاد محیط سالم، مفرح و شاد برای دانش آموزان و از بین بردن فقر حرکتی و استعدادیابی برای ورزش قهرمانی را از مهمترین اهداف المپیاد ورزشی درون مدرسه ای اعلام کرد.

وی بیان کرد: این المپیاد برای دانش آموزان هر سه مقطع تحصیلی ابتدایی و متوسطه اول و دوم سراسر کشور برگزار و تا پایان سال جاری نیز ادامه دارد.

صبوری ابراز کرد: ۸۸ هزار دانش آموز پسر و دختر مقاطع تحصیلی ابتدایی و متوسطه اول و دوم کهگیلویه و بویراحمد امسال در این المپیاد حضور یافته اند.

مدیر کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد نیز در این آیین گفت: ۲۳ هزارو ۵۰۰ دانش آموز گچسارانی در ششمین المپیاد ورزشی درون مدرسه ای شرکت کردند.

هادی زارع پور اظهار داشت: این تعداد دانش آموز گچسارانی  تا پایان سال جاری در ۱۰ رشته ورزشی فوتبال، فوتسال، والیبال، بسکتبال، هندبال، هاکی، شطرنج، دوومیدانی، شنا و طناب کشی با یکدیگر رقابت می کنند.

وی افزود: این المپیاد در سه مرحله اصلی شامل مدرسه، منطقه و استان برگزار خواهد شد.

زارع پور  بیان کرد: المپیاد ورزشی درون مدرسه با هدف ایجاد فضایی شاد و متنوع و شناسایی و شکوفایی استعدادهای دانش آموزان برگزار می شود.

وی تصریح کرد: توجه به فعالیت های فرهنگی و ورزشی در کنار برنامه های علمی، نقش مهمی در موفقیت دانش آموزان دارد و جزو سیاست های اصلی وزارت آموزش و پرورش است.

وی ادامه داد: بیش از ۳۶ سالن ورزشی سرپوشیده و پنج باب استخر ویژه دانش آموزان در این استان وجود دارد.

زارع پور اظهار کرد: هم اکنون۹ باب سالن ورزشی در این استان در دست ساخت است.

افزون بر ۱۶۱ هزار دانش آموز پسر و دختر مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم در کهگیلویه و بویراحمد تحصیل می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =