هشت هزار مترمربع از نمایشگاه قم پایان امسال افتتاح می‌شود

قم -  ایرنا – رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی قم گفت: هشت هزار مترمربع از مرحله نخست طرح نمایشگاه بین‌المللی قم پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

ابوالفضل خاکی روز سه‌شنبه در پایان سی و یکمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید قم در سالن جلسه‌های محل سایت نمایشگاه بین‌المللی قم در گفت‌وگو با خبرنگاران ایرنا و صداوسیما، اظهار داشت: این طرح در کیلومتر یک آزادراه قم – تهران و در فضای خوبی طراحی‌شده است.

وی بیان داشت: برنامه اولیه اجرای این طرح در سال ۱۳۸۵ به دستور استاندار وقت و همت تشکل‌های اقتصادی استان در زمینی به مساحت ۲۰ هکتار که شهرداری قم واگذار کرد، آغاز شد. 

وی خاطرنشان کرد: کار عملیاتی واقعی برای اجرایی نمودن طرح مذکور از مهرماه سال ۹۴ در زمینی به مساحت ۷۵ هزار مترمربع شروع شد، تا یک مجتمع شایسته‌ای را به‌منظور استفاده قم و همچنین کل کشور ایجاد کنیم. 

رئیس اتاق بازرگانی قم بابیان اینکه مرحله نخست این طرح در ۳۰ هزار مترمربع در حال احداث می‌باشد و هم‌اکنون نیز ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: هشت هزار مترمربع که نیاز نمایشگاهی استان را رفع می‌کند، تا پایان سال جاری راه‌اندازی خواهد شد.

خاکی، همکاری دستگاه‌های خدماتی استان در تامین آب، گاز و برق مورد احتیاج این طرح را ضروری برشمرد و بیان کرد:  با توجه به سرمایه‌گذاری که تشکل‌های استان انجام دادند، امیدواریم تا دو سال آینده مرحله دوم این طرح را نیز پیش ببریم.

وی گفت: بخش خصوصی استقبال بسیار خوبی از این طرح داشته و اتاق‌های بازرگانی، اصناف و تعاون و بیشتر تشکل‌های اقتصادی استان در آن دخیل بودند.

رئیس اتاق بازرگانی قم منافع این طرح را نه‌تنها برای این استان بلکه متوجه کل کشور عنوان کرد و افزود: این مجموعه نمایشگاهی فارغ از ظرفیت‌های ویژه گردشگری و تفریحی، قابلیت اشتغال‌زایی برای سه هزار تن را دارد و پیش‌بینی‌های لازم نیز برای آن انجام‌شده است.

وی ادامه داد: سرمایه‌گذاری صورت گرفته برای این طرح حدود ۱۵ هزار میلیارد ریال است که امیدواریم با اجرای مرحله دوم، این رقم به ۳۰ هزار میلیارد ریال افزایش پیدا کند..

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =