اقدامات انجام شده برای معلولان کافی نیست

خرم آباد - ایرنا - معاو ن سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: در بسیاری از زمینه ها اقدامات خوبی برای قشر معلول انجام شده اما کافی نیست.

به گزارش ایرنا محمود ثمینی روز سه شنبه در همایش روز معلولان با تاکید بر ادامه مناسب سازی ها افزود: حمایت های توانبخشی بهزیستی استان در کشف معلولیتها، امید بخشیدن به توانجویان و بازگشت آنها به زندگی تأثیر بسزایی داشته است.

وی اظهار داشت: نوآوری‌ها و خلاقیت‌های معلولان باید شناسایی و تبدیل به بخشی از مسئولیت پذیری در جامعه شود چرا که اگر شرایط مناسبی فراهم شود معلولان توانایی حضور موثری در جامعه را دارند.

 وی تصریح  کرد: دولت تدبیر و امید در سالیان گذشته دنبال ارائه لایحه قانون حمایت از معلولان بوده که خوشبختانه با تصویب قانون و مصوبات هیات وزیران توانسته خدمت مناسبی به جامعه معلولین کشور داشته باشد که مدیران سطوح مختلف باید با کمک همدیگر بتوانیم حقوق این قشر را ادا کنیم و دستگاه‌های نظارتی نیز  در اجرای این  قانون کوشا باشند و نظارت، قوانین و وظایف خود را اجرا کنند.

ثمینی گفت : بسیاری از معلولان که در کنار ما زندگی می‌کنند دارای خلاقیت‌ها و استعدادهای متفاوت هستند اما به دلایل معلولیت های جسمی و نبود برخی امکانات، توانمندی  آنها خوب نمایش داده نمی شود بنابراین خانواده ها و مسوولان باید شرایط را برای ورود توانجویان به جامعه فراهم نمایند.

حدود ۵۰ هزار معلول تحت پوشش مستمر و غیر مستمر بهزیستی لرستان هستند که بیش از ۲۱ هزار نفر انان ضایعه نخاعی و جسمی حرکتی دارند.

۱۲ آذر روز جهانی معلولان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =