خدمات کمیته امدا د، حرکت در مسیر تحقق عدالت اجتماعی است

تهران - ایرنا - مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) گفت:‌ خدمات کمیته امداد، حرکت در مسیر تحقق عدالت اجتماعی است و ایرنا برای اجرای عدالت و محرومیت‌زدایی همراه با کمیته امداد امام خمینی(ره)، از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

سید ضیا هاشمی روز سه شنبه در جریان دیدار سید مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) از ایرنا افزود: کمیته امداد امام خمینی(ره)  به نام مبارک امام راحل مزین و حضور و فعالیت در این نهاد بسیار ارزشمند است. امام راحل پایه گذاری این نهاد را یک ضرورت برای سلامت جامعه می دانستند.

وی ادامه داد: مددجویان کمیته امداد امام (ره) شهروندانی شریفند که بخشی از هزینه زندگی آنان از طریق کمیته امداد تامین می شود و در این زمینه هرکسی بخواهد نقش آ فرینی کند، افتخار بزرگی برای او است و برای ایرنا به عنوان بخشی از رسانه ملی کشور، این خدمت بطور قطع، افتخاری بزرگ به حساب می آید.

مدیر عامل ایرنا تصریح کرد: تعامل ایرنا با کمیته امداد همواره بسیار خوب بوده و امیدوارم دیدار امروز نقطه عطفی برای همکاری مطلوبتر و بیشتر باشد و ایرنا به سهم خود از هیچ کوششی در این مورد دریغ نخواهد کرد.

هاشمی ادامه داد: ایرنا از ظرفیت و توانمندی خبری بالایی برخوردار است و چنانچه داده ها و سوژه های مهم از  سوی کمیته امداد به این خبرگزاری ارائه شود اقدامات خوبی در زمینه خبری، متنی، تصویری و پژوهشی برای الگوسازی، ‌ امر به معروف و تشویق مردم برای کمک به مددجویان انجام خواهد شد.

مدیرعامل ایرنا به تاثیر ضعف های مالی و روحی در جامعه اشاره کرد و گفت: وقتی بخش نیازمند جامعه دچار ضعف و مشکل شود، کل جامعه به نوعی درگیر این مشکل شده و از آن آسیب خواهد دید.

هاشمی از اتفاقات اخیر در کشور به عنوان یک تلنگر و تذکر یاد کرد و افزود:‌ وجود برخی ضعف ها در کشور سبب سوءاستفاده برخی گروه ها شد تا به این بهانه به کلیت جامعه آسیب بزنند.

مدیرعامل ایرنا افزود: عدالت یک اصل اساسی و تبعیض، ضد عدالت است؛  احساس تبعیض هم سنگین است کما اینکه احساس عدالت هم مهم است و بخشی از مسئولیت تامین احساس عدالت بر عهده رسانه ها و بخش مهمتر مربوط به حوزه سیاستگذاری ها و برنامه های مدیریتی است.

هاشمی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب بر ضرورت کار بیشتر برای تحقق عدالت تاکید کردند و کارنامه کشور در زمینه تحقق عدالت را نقد کردند و  نتایج حوادث اخیر و تلخی های آن نیز نشان داد در حوزه عدالت و رفع تبعیض در همه حوزه ها باید بیشتر کار کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =