مخالفان دولت با فضاسازی اجازه تعامل مناسب دولت و مجلس را ندادند

تهران- ایرنا- نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: مخالفان دولت گاهی با ایجاد فضاسازی اجازه ندادند تعامل لازم بین دولت و مجلس برقرار شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «علیرضا رحیمی» روز سه شنبه در حاشیه ثبت نام داوطلبی دوره یازدهم نمایندگی مجلس شورای اسلامی در ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران افزود: از حوزه انتخابیه تهران در این دوره از انتخابات ثبت نام می کنم.

وی ادامه داد: هنوز برای اعلام قرار گرفتن با نگرفتن در لیست خیلی زود است اما در جریانات اصلاح طلبی هستم.

شفافسازی هزینه های انتخاباتی باید الزام قانونی شود

رحیمی نظر خود را درباره شفاف سازی چنین تشریح کرد: مشکلی برای اعلام هزینه ها نداریم در مجموع همینطور که مقام معظم رهبری در سیاست های کلی انتخابات، تاکید داشتند برنامه ریزی برای شفافیت هزینه های انتخاباتی موضوع مهمی است که به نظر می رسد باید الزام قانونی شود و گرنه همه تمکین نمیکنند. آنچه مهم است هم جریانات و گروهها و هم افراد باید به سمت شفافیت هزینهها حرکت کنند.

این نماینده اصلاح طلب درباره عملکرد مجلس دهم اظهار کرد: موضوعی که مجلس دهم نتوانست به آن دست یابد و در مجلس یازدهم ارتباط با دولت است؛ این موضوع مهمی بود که اگر تعامل سازنده ای انجام می شد و مخالفین دولت مصلحت کشور و منافع ملی را در نظر می گرفتند، حتما گره گشایی بهتری از مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم انجام می شد.  

وی افزود: آنچه که مهم است همدلی نمایندگان با دولت است که باید در اولویت قرار بگیرد.

رحیمی تصریح کرد: برخی انتظارات مردم احتمالا برآورده نشد سقف مطالبات را البته باید مشخص کنیم. به صورت نسبی مجلس دهم تلاش زیادی کرد تا مسائل اقتصادی کشور به صورت زیربنایی در ریل مطلوب و واقعی خود قرار بگیرد و هم مسائل معیشتی مردم. اما فقط مجلس نیست که می تواند گره گشا باشد.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: تعامل دولت و مجلس موضوع بسیار مهمی است که این مجلس می توانست بهتر از این عمل کند.

رحیمی در پاسخ به این پرسش که آیا برجام شاخص ترین نتیجه مجلس دهم است، گفت: برجام در مجلس نهم تصویب شد. پیگیری و حمایتی که از مجموعه نظام انجام شد و حرکت رو به جلویی که اتفاق افتاد یکی از دستاوردهای مجلس دهم می تواند به شمار بیاید.

وی برنامه ششم توسعه را هم برنامه جامعی عنوان کرد و ادامه داد: غیر از اینکه گاهی موانعی در جریانات سیاسی باعث می شدند مجلس نتواند آن تعامل لازم را با دولت انجام دهد علی رغم اینکه همه تلاش دولت این بود که این تعامل اتفاق بیفتد. اما مخالفان دولت گاهی اوقات با فضاسازی اجازه ندادند مجلس تعامل لازم را با دولت داشته باشند.

گزارش عملکرد فراکسیون امید درحال تدوین است

رحیمی درباره گزارش فراکسیون امید، گفت: گزارش عملکرد فراکسیون امید آماده شده و در مرحله تدوین است. پرسشنامه هایی هم دو ماه قبل بین اعضا با هدف اعلام عملکرد فردی و جمعی توزیع شده است. جمع بندی عملکرد فردی کمی زمان می برد ولی این گزارش حتما ارائه خواهد شد.

این نماینده دهمین دوره مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مشخص نیست از لیست امید بیایم و رای آوردن یا نیاوردن من به تشخیص مردم بستگی دارد.

تخریب مجلس تخریب یکی از ارکان نظام است

رحیمی در واکنش به هجمه های بیشتر داوطلبان دور یازدهم مجلس به عملکرد دور دهم مجلس، گفت: صفر وصد نیست. مجلس هم به صورت نسبی کارنامه خوبی داشته است. تخریب مجلس تخریب یکی از ارکان نظام است. هیچ مجموعه ای نیست علمکرد مطلق مثبت یا عملکرد مطلق منفی داشته باشد. هم دولت و هم مجلس به صورت نسبی همه تلاش و تکالیف خود را انجام دادند تا  سربلند باشند.

وی اضافه کرد: مجلس به این دلیل که تلاش خود را برای گره گشایی مردم انجام داده و و پشتیبان دولت باشد، نمره قابل قبولی می گیرد.

رحیمی درباره اقبال از  لیست اصلاح طلبان در دور یازدهم مجلس گفت: مشارکت مردم مهمتر از لیست و در اولویت است. حضور مردم و مشارکت آنان بستگی به حوادث هفته های آینده وماه های آینده دارد پیش بینی الان زود است. جنس انتخابات و فعالیت انتخابات طوری است که در چند روز آخر هم گاهی ممکن است موج آفرینی شود.

به گزارش ایرنا، یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و اولین میان دوره ای پنجمین دوره انتخابات خبرگان رهبری جمعه دوم اسفند امسال برگزار می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =