شمار قربانیان آنفلوآنزا در جنوب کرمان به ۶ نفر رسید

جیرفت - ایرنا -  معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت از فوت ۶ نفر در جنوب کرمان بر اثر ابتلا به آنفلوآنزا خبر داد.

 علی اصغر خیرخواه روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: ۶ نفر بر اثر بیماری آنفلوآنزا در جنوب کرمان فوت شده‌اند که جوان‌ترین این افراد با ۴۰ سال سن به بیماری زمینه‌ای قند نیز مبتلا بوده است.
وی از مراجعات مکرر مردم به مراکز بهداشتی و درمانی خبر داد و بیان کرد: ۹۰ درصد مراجعان به مراکز درمانی، به بیماری خفیف آنفلوآنزا مبتلا هستند.
خیرخواه از بستری ۹۰ مورد بیمار مشکوک حاد خبر داد و اظهار داشت: از این تعداد ۲۶ نفر مشکوک تشخیص داده شده که منتظر نتیجه آزمایشات آنها هستیم.
معاون دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در پاسخ به سوالی درباره میانگین سن فوت شدگان و مبتلایان به آنفلوآنزا در جنوب استان کرمان عنوان کرد: سن فوت شدگان به غیر از یک نفر، ۴۰ سال به بالا بوده،که یک نفر آنها ۷۵ سال سن داشته و معمولا جزو گروه‌های پر خطر و آسیب‌پذیر بوده‌اند و زمانی به مراکز درمانی مراجعه کرده‌اند که بیماری‌هایی همچون دیابت، فشار خون و غیره داشته‌اند.
وی بر لزوم رعایت نکات بهداشتی فردی و پرهیز از دست دادن و بوسیدن افراد تاکید کرد و گفت: اگر چه بر اساس بازدیدهایی که از مراکز درمانی و بهداشتی جنوب داشته ایم، بیماری آنفلوآنزا در این منطقه هم اکنون کنترل شده و مراجعات روزانه از ۴۰۰ نفر به ۸۰ نفر کاهش پیدا کرده است اما رعایت نکات بهداشتی می‌تواند از شیوع بیماری جلوگیری کند.
خیرخواه از همکاری اداره آموزش و پرورش در امر آموزش و رعایت نکات بهداشتی تقدیر کرد و گفت: متاسفانه اگر یک نفر در یک کلاس درس به بیماری آنفلوآنزا مبتلا شود به همه سرایت پیدا می کند لذا در این راستا همه اقدامات بهداشتی به صورت جدی در دستور کار است.
وی ضمن هشدار مجدد، رعایت نکات بهداشتی را به همگان توصیه کرد و گفت: همه عوامل بهداشتی و درمانی با تجهیزات و امکانات موجود در امر تشخیص، درمان و کنترل بیماری آنفلوآنزا وارد عمل شده‌اند.

دانشگاه علوم پزشکی جیرفت مستقل از مرکز استان، هفت شهرستان جنوبی کرمان را با یک میلیون نفر جمعیت تحت پوشش دارد.