ورود مدعی‌العموم به تخلفات شهرداری شهرکرد

شهرکرد- ایرنا- روابط عمومی دادگستری چهارمحال و بختیاری به نقل از دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اعلام کرد: مدعی‌العموم به تخلفات شهرداری شهرکرد در خصوص واگذاری اراضی ورود کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی دادگستری کل چهارمحال و بختیاری، عبدالرضا علیمحمدی روز سه‌شنبه تاکید کرد: در راستای صیانت از حقوق بیت‌المال و پس از وصول گزارش‌های سازمان بازرسی در خصوص تخلفات عمده شهرداری شهرکرد در واگذاری زمین‌های تحت تصرف، موضوع به صورت ویژه در دستورکار دستگاه قضایی قرار گرفت.
وی افزود: با توجه به حساسیت امر، موضوع با قید فوریت به واحد بازپرسی ارجاع و با کارشناسی مجدد مشخص شد، تخلف وسیع چند ۱۰ میلیارد تومانی در واگذاری زمین‌های شهرداری شهرکرد به بانک شهر صورت گرفته است.
علیمحمدی تصریح کرد: این تخلفات بابت پرداخت بدهی شهرداری شهرکرد به بانک شهر نسبت به تسهیلات اخذ شده در برج‌های دو قلو انجام شده است.
وی یادآور شد: پس از تکمیل تحقیقات، تفهیم اتهام و اخذ دفاعیات شهردار و۳ اعضای شورای اسلامی شهرکرد، متهمان با قرار وثیقه متناسب بازداشت شدند.
علیمحمدی اظهار داشت: هم‌اینک متهمان با تودیع وثیقه مقرر آزاد شده‌اند و پرونده در حال پیگیری است.
به گزارش ایرنا، طرح برج‌های دوقلوی شهرداری شهرکرد هم‌اینک ۳۳ درصد پیشرفت و تکمیل آن حداقل ۴ هزار میلیارد ریال اعتبار دیگر نیاز دارد.
این در حالی است که برآورد اولیه برای اجرای این طرح در سال ۱۳۸۹ یک‌هزار میلیارد ریال بود.
ادامه، تکمیل و بهره‌برداری این طرح از محل اعتبارات داخلی شهرداری شهرکرد امکان‌پذیر نیست.
تنها راه تسریع در روند تکمیل و بهره‌برداری از برج‌های دوقلو شهرکرد مشارکت بخش خصوصی و یا فروش آن است.
طرح برج‌های دوقلو شهرداری شهرکرد یکی از طرح‌های نیمه‌تمام حوزه شهری در چهارمحال و بختیاری است.
تکمیل و تعیین تکلیف سریع‌تر طرح برج‌های دوقلو شهرداری شهرکرد از مهمترین خواسته‌های شهروندان مرکز چهارمحال و بختیاری است.
قرار بود طرح برج تجاری دوقلوی شهرداری شهرکرد در زمینی به مساحت حدود ۶ هزار متر مربع و در ۲۶ طبقه احداث شود که در آن واحدهای تجاری، خدماتی، درمانی، اداری، رفاهی و تفریحی پیش بینی شده است.
شهرکرد به عنوان مرکز استان چهارمحال و بختیاری ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =