مناسب‌سازی ساختمان‌های اداری در دستور کار مدیران قرار بگیرد

خرم‌آباد - ایرنا - فرماندار سلسله گفت: مناسب‌سازی معابر و ورودی ساختمان‌های ادارات حق مسلم معلولان است و تمام دستگاه‌های اجرایی شهرستان باید اجرای این مهم را در دستور کار قرار دهند.

به گزارش ایرنا، شریف خسروی روز سه شنبه در مراسم گرامیداشت روز جهانی معلولان در سالن همایش اداره بهزیستی شهرستان با تاکید بر اینکه معلولان باید با فعالیت های خود نشان دهند که جامعه نیازمند آنها است، اظهار داشت: بسیاری از معلولان دارای توانمندی هایی هستند که شاید جامعه روی آنها حساب نکرده و نمونه بازر آن معلولان موفق داخلی و خارجی هستند که با فعالیت هایشان نام خود را در تاریخ ماندگار کردند.

وی با بیان اینکه اراده انسان برای غلبه بر مسائل و مشکلات حرف اول را می زند، بیان کرد: اراده در توسعه رفتارهای فردی و اجتماعی تاثیر بسیار زیادی دارد.

خسروی با تاکید بر لزوم توجه بیش از پیش اداره بهزیستی شهرستان به جامعه معلولان تحت پوشش اضافه کرد: تمامی دستگاه های اجرایی شهرستان نیز موظف هستند در ساخت و سازهایی که انجام می دهند مناسب سازی معابر را را در دستور کار قرار دهند و مسیر رفت و آمد را برای معلولان هموار نمایند.

فرماندار سلسله با تاکید بر اینکه معلول سر بار نیست و باید به عنوان یک ظرفیت برای توسعه به وی نگاه کرد، ادامه داد: اکنون سامانه پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار( سامانه کارا) تمامی ادارات بسته بوده اما سامانه بهزیستی شهرستان برای ثبت نام متقاضیان تحت پوشش باز است و مددجویانی که مایل به دریافت این تسهیلات و ایجاد اشتغال با ضمانت های حداقلی هستند می توانند از فرصت پیش آمده در این راستا بهره مند شوند.

وی با تاکید بر اینکه آنچه فرد را به انسان مفیدی برای جامعه تبدیل می کند، اعتماد به نفس است، گفت: والدین معلولان باید به گونه ای فتار کنند که معلول، خود را باری بر دوش دیگران محسوب نکند.

فرماندار سلسله با تاکید بر اینکه باید امکانات ورزشی و فرهنگی شهرستان به صورت ویژه در اختیار معلولان برای استفاده قرار داده شود، افزود: از وظایف فرهنگی شهرداری است که به افراد جامعه از طریق نصب بنر و برنامه های فرهنگی درخصوص رعایت حقوق معلولان جامعه آموزش های لازم را بدهد تا مردم نسبت به رعایت حقوق آنها بی تفاوت نباشند.

در این مراسم از معلولان توانمند در حوزه های مختلف تجلیل شد.

بیش از ۲ هزار ۳۰۰ نفر معلول در شهرستان سلسله تحت پوشش بهزیستی هستند و از خدمات این نهاد حمایتی بهره می برند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =