۱۲ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۳۶
کد خبرنگار: 1180
کد خبر: 83579289
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۵۰ واحد مرغداری در خوزستان غیرفعال‌اند

اهواز - ایرنا - مدیر کل دامپزشکی خوزستان گفت: ۲۵۰ واحد مرغداری غیر فعال در خوزستان وجود دارد که اگر این تعداد مرغداری به چرخه تولید بازگردند وضعیت تولید مرغ در استان بهبود می‌یابد.

به گزارش ایرنا مصطفی کنارکوهی سه شنبه در ستاد تنظیم بازار استان در سرسرای سازمان صمت خوزستان با اشاره به لزوم فراهم کردن شرایط لازم برای تامین مرغ مورد نیاز بازار عید نوروز در خوزستان بیان کرد: باید میزان مصرف مرغ در بازار عید استان تعیین شود و از ۴۵ روز قبل از آغاز ایام نوروز باید جوجه ریزی انجام شود تا برای تامین مرغ بازار عید در استان با مشکل مواجه نشویم.

وی گفت: در ابتدا باید مرغداری‌هایی که در اجرای این طرح همکاری می کنند مشخص شوند و سرمایه گذاری که تامین جوجه یک روزه را برعهده خواهد گرفت نیز مشخص شود تا برنامه ریزی لازم در این رابطه انجام شود.

کنارکوهی ادامه داد: برای تامین مرغ مورد نیاز ایام عید نوروز در خوزستان با قیمت مناسب، باید نهاده از کارخانجات تولید خوراک دام خریداری و به مرغداریها تحویل داده شود تا واسطه گران در این بخش ورود نکنند. همچنین باید سازوکار کشتار مرغ در حجم زیاد و انجماد آن فراهم شود.

افزایش ۱۴درصدی  جوجه ریزی در خوزستان در هشت ماه امسال

کنارکوهی گفت: در هشت ماه امسال ۲۸ میلیون و ۴۰۸ هزار قطعه جوجه ریزی در استان انجام گرفت که نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۴ درصد افزایش جوجه ریزی را نشان می دهد.

وی ادامه داد: همچنین میزان کشتار مرغ در هشت ماه امسال در استان ۲۷ میلیون قطعه بود که نسبت به ۲۳ میلیون قطعه مدت زمان مشابه پارسال از افزایش ۱۵ درصدی برخوردار است.

درادامه این نشست مدیر کل امور اقتصادی استانداری خوزستان بیان کرد: سه موضوع اصلاح قیمت بنزین ، انتخابات و بازار عید نوروز پیش روی تنظیم بازار استان است و باید برای کنترل هر چه بیشتر قیمت کالاها در بازار و جلوگیری از هر گونه تخلف صنفی،  راهکارها و پیش بینی های لازم انجام شود.

ارسلان شهنی گفت: از رسانه ها انتظار می رود در کنار اعضای تنظیم بازار استان و با توجه به دغدغه مردم با دقت و حساسیت بیشتری از بازار و وضعیت اقتصادی خوزستان گزارش تهیه کنند .

 ۸۰۰ واحد مرغداری فعال در زمینه تولید مرغ گوشتی در خوزستان وجود دارد.

مصرف روزانه مرغ در استان خوزستان بر اساس اعلام سازمان صمت ۳۰۰ تن است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =