تعیین تکلیف قیر مورد نیاز بزرگراه‌های جنوب کرمان تا هفته آینده

جیرفت - ایرنا - معاون ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور از تعیین تکلیف قیر مورد نیاز برای ادامه عملیات اجرایی بزرگراه‌های جنوب کرمان تا هفته آینده خبر داد.

محمدرضا کدخدازاده در بازدید از محورهای مواصلاتی جنوب کرمان اظهار داشت: در این سفر، جاده‌های منطقه مورد بازدید قرار گرفت و برنامه‌ریزی می‌کنیم مردم جنوب کرمان بتوانند تا دهه فجر از برخی محورهای بزرگراهی که هم اکنون در دست احداث است بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: استان کرمان برای تکمیل محورهای بزرگراهی به قیر نیاز دارد که مقرر شد در کارگروهی که هفته آینده در وزارت راه و شهرسازی برگزار می‌شود در خصوص تخصیص قیر اقدامات لازم انجام شود.

کدخدازاده تصریح کرد: در خصوص طرح‌های بزرگراهی منتهی به سیرجان و سه راهی بم، بررسی‌های لازم انجام شد و مشکلات مربوط به پیمانکاران نیز پیگیری خواهد شد و امیدواریم بتوانیم تا هفته آینده بخشی از قیر مورد نیاز این محورها نیز تامین شود.

وی گفت: بحث راه‌آهن همواره مورد پیگیری مردم جنوب کرمان بوده که با توجه به قوانین مربوط به بودجه و ردیف اعتباری این طرح، وزیر راه و شهرسازی دستور دادند که موانع طرح مرتفع شود.

معاون ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل اضافه کرد: تا هفته آینده بحث اعتبار این طرح و مشکلات دیگر، تعین تکلیف خواهد شد و انشاالله عملیات اجرایی آن با قوت و شدت بیشتری ادامه پیدا خواهد کرد.

وی تصریح کرد: با پیگیری‌های انجام شده، در سال جاری نسبت به سال گذشته افزایش اعتبارات قابل توجهی داشتیم به گونه‌ای که بسیاری از مباحث مالی طرح‌های بزرگراهی جنوب کرمان حل شده است.

کدخدازاده ادامه داد: مواردی که مربوط به مطالعات طرح‌ها می‌شود توسط اداره‌کل راه و شهرسازی جنوب استان کرمان پیگیری شده و در برخی از محورها حدود ۳۰۰ درصد افزایش اعتبار مالی داشتیم.

محور بزرگراهی جیرفت - سه راهی بم، ۸۳ کیلومتر طول دارد که ۴۸ کیلومتر آن در حوزه استحفاظی اداره‌کل راه و شهرسازی جنوب کرمان واقع شده و تا کنون ۲۷ کیلومتر این محور به بهره‌برداری رسیده است.

محور جیرفت - کهنوج - رودان نیز ۲۲۰ کیلومتر طول دارد که تا کنون ۱۲۶ کیلومتر آن به بهره‌برداری رسیده است.

محور بزرگراهی جیرفت - بافت - سیرجان هم ۲۸۵ کیلومتر طول دارد که ۱۱۰ کیلومتر آن در حوزه جنوب کرمان بوده و ۱۵ کیلومتر این محور به صورت چهار بانده در حال بهره‌برداری است.