اجازه نمی‌دهیم امنیت مردم به چالش کشیده شود

اهواز- ایرنا - رییس کل دادگستری خوزستان خوزستان گفت:اجازه نمی‌دهیم خودفروختگان و اغتشاشگران ، امنیت مردم و آسایش جامعه را به چالش بکشند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از روابط عمومی اداره کل زندان های خوزستان حجت الاسلام صادق مرادی در دیدار با بازداشت شدگان اغتشاش های اخیر در ندامتگاه مرکزی خوزستان در اهواز از نزدیک روند نگهداری و رسیدگی به پرونده های مربوطه را مورد بررسی قرارداد.
وی خطاب به بازداشتی های اخیر گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران حاصل ایثارگری ها و رشادت های آحاد مردم انقلابی و ولایت مدار است که در ۴٠ سال گذشته از جان و مال و همه موجودی خود برای سرپا نگهداشتن و حفظ میهن اسلامی در پرتو  هدایت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب در طبق اخلاص گذاشتند.
وی با بیان اینکه اعتراض به عملکردها در چارچوب قانون عیبی ندارد اما توهین ، آتش زدن اماکن، دولتی و اموال مردم اعتراض نیست بلکه اغتشاش است افزود:دستگاه قضایی برای صیانت از امنیت و آسایش مردم با اقتدار در مقابل اغتشاشگران و بر هم زنندگان نظم و امنیت جامعه می ایستد و کسانی را که به اموال مردم خسارت وارد نموده اند به مجازات لازم و قانونی می رساند.
رییس کل دادگستری خوزستان بیان کرد:از منظر ما، افرادی که در اغتشاش های آبان گذشته فریب خورده و توبه کنند و همکاری لازم را داشته باشند، فرزندان کشورند و نظام قضایی مساعدت لازم را به آنها خواهد داشت.
وی افزود: حساب اعتراض قانونی توام با تبعیت از مقررات کشور از اغتشاش، ناآرامی، ضربه به مردم و شرارت جدا است و دستگاه قضایی با قاطعیت از مردم و منافع جامعه و امنیت آنان در مقابل اشرار و خود فروختگان به استکبار و عوامل آنها دفاع و صیانت می‌کند.
در این نشست سه ساعته که مدیرکل زندان های خوزستان ، جمعی از معاونان قضایی دادگستری کل و قضات اهواز حضور داشتند بازداشت شدگان مسایل و درخواست های خود را با رییس کل دادگستری خوزستان مطرح‌کردند.
رییس کل دستگاه قضایی خوزستان تاکید کرد: قضات ویژه این پرونده ها به طور شبانه روزی تلاش خواهند کرد که در ۱۰ روز، رسیدگی ها به نتیجه‌برسد.
در جریان اغتشاش های هفته آخر آبان امسال که به بهانه اجرای طرح مدیریت سوخت و سهمیه بندی بنزین رخ داد خساراتی به اماکن عمومی و خصوصی در خوزستان وارد شد که ۱۸۰ نفر از عوامل موثر در ناآرامی ها و آشوب های این استان بازداشت شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =