راه دسترسی موقت برای نمایشگاه بین‌المللی قم احداث شود

قم - ایرنا – استاندار قم با اشاره به اهمیت طرح نمایشگاه بین‌المللی قم گفت: در کنار طرح‌های اساسی و بلندمدتی که برای احداث تقاطع غیر هم‌سطح در ورودی این نمایشگاه داریم، احداث راه دسترسی موقت نیز لازم است. 

بهرام سرمست روز سه‌شنبه در سی و یکمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید قم در سالن جلسه‌های محل سایت نمایشگاه بین‌المللی قم اظهار داشت: نبود راه دسترسی برای چنین طرح مهمی پذیرفتنی نیست.

وی بیان داشت: در این خصوص هر مجوز و اقدامی که در حوزه اختیارهای استانداری است، آن را کاملا به معاونت عمرانی تفویض می‌کنم و آنچه خارج از وظایف استان است را نیز شخصا پیگیری خواهم کرد.

وی گفت: تمامی مسائل و مشکل‌های مربوط به این طرح باید توسط معاون عمرانی استانداری و همچنین اداره کل راه و شهرسازی بررسی و نتیجه آن تا ۲ هفته دیگر اعلام شود.  

نمایشگاه بین‌المللی قم در زمینی به مساحت ۷۵ هزار مترمربع در کیلومتر یک آزادراه قم – تهران در حال احداث می‌باشد.

استاندار قم همچنین نمایشگاه مذکور را به لحاظ اقتصادی، صنعتی، اجتماعی، فرهنگی و گردشگری برای این استان حائز اهمیت دانست و گفت: با توجه به ظرفیت‌های اقتصادی و گردشگری که قم از آن برخوردار است، جای چنین نمایشگاهی در این استان واقعا خالی است.

وی همچنین این نمایشگاه را یک طرح راهبردی و قابل توجیه برای قم توصیف کرد و افزود: متاسفانه این طرح دچار رکود شده و مقداری از زمان‌بندی خود عقب‌مانده ولی با جدیت دنبال می‌کنیم تا در این فرصت‌های باقی‌مانده همه دستگاه‌های خدماتی پای‌کار بیایند و با پیگیری و تلاشی که اتاق بازرگانی، اصناف و تعاون و تشکل‌های اقتصادی انجام می‌دهند، مرحله نخست آن را در سال جاری به بهره‌برداری برسانیم.

وی گفت: این نمایشگاه باید به محلی برای عرضه تمام ظرفیت‌های اقتصادی قم به‌ویژه فرش دستباف و کفش ماشینی و مکانی تفرجگاهی و گردشگری برای شهروندان قمی و زائرانی که از این مسیر تردد می‌کنند، تبدیل شود.

سرمست خاطرنشان کرد: نمایشگاه بین‌المللی در حال احداث قم آینه تمام نمای ظرفیت‌های تولیدی گردشگری این استان به شمار می‌آید و با توجه به نزدیکی به تهران می‌تواند، باری را از مسئولیت‌های نمایشگاهی تهران نیز بردارد.

وی اذعان داشت: این نمایشگاه این پتانسیل را دارد که نه‌تنها قم، بلکه محلی برای ارائه محصول‌های تولیدی تهران باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حضور برخی از مسئولان استانداری و اتاق بازرگانی قم در همایش معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری کیش گفت: ما از این همایش برای معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری قم استفاده کردیم.

وی ادامه داد: همایش کیش پیش درآمدی ‌برای همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری قم بود، که اوایل سال ۹۹ در استان برگزار می‌شود.

وی اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی در این زمینه را موردتوجه قرار داد و بیان کرد: همه باید کمک کنیم که این همایش صرفا معرفی ظرفیت‌های استان نباشد و به انعقاد قراردادها و صدور مجوزهایی برای سرمایه‌گذاری نیز منجر شود.  

استاندار قم در پایان یادآور شد: در حال حاضر همایش‌های متعددی در کشور برگزار می‌شود، ولی نیت و هدف‌گذاری ما برای این همایش متفاوت است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =