۲ هزار کردستانی برای دریافت بسته معیشتی به ادارات تعاون مراجعه کردند

سنندج - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان گفت: ۲ هزار سرپرست خانوار این استان برای دریافت بسته معیشتی سهمیه بندی سوخت به ادارات تابعه این اداره کل در شهرستان ها و مرکز استان مراجعه کرده‌اند.

برهان صلواتی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تعداد سرپرست خانواده در ۹ روز گذشته به اداره‌ها مراجعه کرده‌اند که یک هزار و ۲۰۰ نفر به صورت حضوری و ۸۰۰ نفر نیز به صورت تلفنی از سوی کارشناسان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی راهنمایی شده‌اند.

وی با بیان اینکه مهلت مراجعه به سایت حمایت معیشتی تا ۲۰ آذر ماه  تمدید شد، اضافه کرد: سرپرستان خانوارهای جامانده از دریافت بسته حمایت معیشتی می توانند به جای کد رهگیری، شماره حساب واریز یارانه خود را وارد سامانه کنند.

وی با بیان اینکه تعداد دریافت کنندهای یارانه در استان ۵۰۷ هزار و ۱۵۵ خانوار با یک میلیون و ۲۰۶ هزار و ۲۴۵ نفر است افزود: تعداد خانوارهای دریافت کننده بسته حمایتی سهمیه بندی سوخت این استان شامل ۳۸۵ هزارو ۱۳۵ خانوار شامل ۷۵.۹ درصد خانوارهای دریافت کننده یارانه است.

صلواتی نحوه اعتراض و درخواست جاماندگان از کمک معیشت دولت را از طریق شماره گیری کد دستوری #۶۳۶۹* اعلام کرد و گفت: پس از این شماره گیری (خط تلفن باید به نام سرپرست خانوار باشد)،  ظرف ۲۴ ساعت کد رهگیری برای سرپرست خانوار ارسال میشود که باید با مراجعه به سامانه (hemayat.mcls.gov.ir) نسبت به ادامه روند درخواست خود اقدام کند.

وی تاکید کرد: در این طرح، خانوارهای یک نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان و ۵ نفره به بالا ۲۰۵ هزار تومان دریافت کرده اند.

کد ملی سرپرست خانوار باید از طریق شماره همراهی که متعلق به خود سرپرست خانوار است به سامانه #۶۳۶۹* ارسال شود.

طرح معیشت حمایتی دولت همزمان با اطلاع قیمت بنزین از ۲۰ آبان ماه سال جاری برای اعطای کمک معیشت به ۱۸ میلیون خانوار ایرانی اجرا شد، در این طرح تاکنون برای ۶۰ میلیون نفر در سه مرحله کمک معیشت واریز شده است

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =