امامان جماعت روستاها سطح‌بندی و توانمند می‌شوند

سمنان- ایرنا- نماینده معاونت فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی در منطقه ۶ کشور گفت: توانمندسازی، ارزیابی و سطح‌بندی امامان جماعت اعزامی و مستقر در روستاها از برنامه‌های ویژه قرارگاه تحول اجتماعی این سازمان است.

حجت‌الاسلام علی امیری‌ آتشانی روز سه‌شنبه در نشست بررسی وضعیت روحانیون مستقر استان سمنان در اداره کل تبلیغات اسلامی استان، بیان کرد: ارزیابی و برنامه‌ریزی‌های لازم برای توانمندسازی و ارزیابی امامان جماعت اعزامی و مستقر روستاها تحت عنوان طرح شهید قاسمی انجام ‌شده و به استان‌ها نیز ابلاغ‌شد.

وی ادامه داد: روحانیان مستقر در استان سمنان نیز مورد ارزیابی قرار گرفته‌ و در قالب طرح موسوم به شهید قاسمی در پنج سطح تقسیم‌بندی می‌شوند.

امیری‌آتشان افزود: این امامان جماعت علاوه بر برگزاری مراسم عبادی و دینی مردم و مسجد خودشان باید به مسائل و معضلات محله و روستا نیز اشراف داشته باشند تا از ظرفیت‌ها و فرصت‌ها در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی استفاده بهینه شود و در نتیجه توانمندسازی این روحانیان در دستور کار قرار دارد.

بررسی فعالیت امامان جماعت در مناطق شهری و روستایی

نماینده معاونت فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی در منطقه 6  کشور بابیان اینکه نقش‌آفرینی ویژه ائمه جماعت نیازمند توانمندسازی آن‌ها است، گفت: قرارگاه تحول اجتماعی سازمان تبلیغات اسلامی، ائمه جماعت در مناطق شهری و روستایی را از لحاظ توانمندی و نه فعالیت‌ آنها مورد ارزیابی قرار داده است.

امیری آتشانی، درباره علت این دسته‌بندی و ارزیابی‌ها، توضیح داد: مسائلی که برای جوانان منطقه و محله استقرار روحانی و امام جماعت شامل اعتیاد و مسایل اجتماعی رخ می‌دهد در کنار مسائل مثبت مانند کارآفرینی و اشتغال جوانان، فرهنگ کار و تلاش و جلوگیری از مهاجرت از روستاها، از جمله اقدام های امامان جمعه در این طرح است.

وی آموزش را دیگر حوزه فعالیت و ارزیابی طرح قرارگاه تحول اجتماعی سازمان تبلیغات اسلامی دانست و افزود: از بیست و پنجم آبان ۹۸ اولین دوره آموزش و توانمندسازی امامان جمعه و مبلغان با هدف آشنایی با طرح تحول اجتماعی، ماموریت‌های جدید این نهاد، تحولات حوزه اجتماعی و فرهنگی قرارگاه تحولات اجتماعی مسجد محور برگزار ‌شد.

فعالیت ۱۰۰ روحانی در قرارگاه تحول اجتماعی تبلیغات اسلامی

نماینده معاونت فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی در منطقه 6 کشور گفت: قرارگاه تحول اجتماعی در ۱۸ استان با استقرار ۱۰۰ روحانی کار خود را آغاز کرده است.

نماینده معاونت فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی در منطقه 6 کشور با اشاره به  برخی برنامه‌های این نهاد در راستای تحقق نظر و مطالبه های رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، ابراز کرد: ایجاد قرارگاه تحول اجتماعی با موضوع مساجد، تحول ویژه‌ای در سازمان تبلیغات اسلامی محسوب می‌شود.

قرارگاه تحول اجتماعی دارای سه حوزه فعالیتی شامل امامان جماعت روستا، محله‌های کشور و کیفیت‌بخشی و توسعه پایگاه‌های فرهنگی و اجتماعی است و هم‌اکنون ۱۰۰ روحانی در ۱۸ استان کشور مشغول به فعالیت هستند که به‌زودی پنج استان دیگر نیز مجری این طرح می‌شود.

اخبار مرتبط