چهار هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به صنایع سمنان پرداخت شد

سمنان- ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: چهار هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید از ابتدای سال ۹۸ تاکنون به صنعتگران استان پرداخت شد.

بهروز اسودی روز سه‌شنبه در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان در سالن مدیریت بحران استانداری افزود: ۱۶۴ واحد تولیدی صنعتی و تولیدی استان در قالب رونق تولید ۹۸ و بند الف تبصره ۱۸ برنامه تولید و اشتغال تسهیلات دریافت کردند.

وی خاطر نشان کرد: سمنان با پرداخت تسهیلات رونق تولید به واحد صنعتی از لحاظ تعداد رتبه اول و از نظر مقدار رتبه سوم کشور را دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: ۱۰۰ واحد صنعتی به ارزش یک‌هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال از محل بند الف تبصره ۱۸ برنامه تولید و اشتغال در استان سمنان تسهیلات دریافت کردند.

اسودی اضافه کرد: در بخش رفع موانع تولید کارگره تسهیل و رفع موانع تولید استان مشکلات یک‌هزار و ۱۲ واحد تولیدی در نشست‌های کارگروه مطرح و بررسی شده است که به منظور رفع موانع موجود ، ۲ هزار و ۱۴۹ مصوبه به تصویب اعضا رسیده است.

در این نشست با تصمیم اعضای کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، ۴۸ واحد صنعتی و کشاورزی به منظور دریافت تسهیلات از محل منابع رونق تولید ۹۸ به ارزش یک هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال به بانک‌های عامل معرفی شدند.

همچنین در این نشست مشکلات بانکی و مالیاتی سه واحد تولیدی و درخصوص اعطای بخشودگی جرایم تامین اجتماعی تعدادی از واحدهای تولیدی بحث و تصمیم‌گیری شد.

اخبار مرتبط