امام جمعه تبریز: دیپلماسی مرزبانی تعامل با کشورهای هم‌مرز است

تبریز - ایرنا - نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز گفت: دیپلماسی مرزبانی بر پایه افزایش تعاملات با کشورهای هم‌مرز با جمهوری اسلامی ایران استوار است.

حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی آل‌هاشم، روز سه شنبه در دیدار فرمانده مرزبانی کشور با وی، با بیان اینکه حفظ حدود و ثغور مرزها در راستای حفظ حاکمیت کشور ضروری است، افزود: تعاملات مرزی جمهوری اسلامی ایران با کشورهای هم مرز در ۴ گوشه کشور باید افزایش یابد.

وی با بیان اینکه حفظ و حراست از مرزها وظیفه همگانی است، اظهار داشت: براساس فرمایشات رهبری مبنی بر اینکه «مرز هر کشور به منزله ناموس آن کشور است» از مهم‌ترین وظایف مرزبانی، حفظ حاکمیت کشور است.

امام جمعه تبریز خواستار توجه مسئولان کشور به مرزها و حوزه مرزبانی شد و گفت: مسئولان نباید از اقدامات فرهنگی برای ترویج ارزش های اسلامی و دینی در جوامع مرزی غافل باشند.

حجت الاسلام آل هاشم، با اشاره به رشادت‌ها و فداکاری‌های نیروهای مسلح در یگان‌های نمونه نیروی انتظامی، ادامه داد: نیروی انتظامی با وجود مظلومیت با اقتدار تمام در برابر آسیب‌ها و تهدیدات دشمنان ایستاده و در این راه شهدای زیادی را تقدیم نظام و انقلاب اسلامی کرده است.

وی یادآوری کرد: نیروی انتظامی در اغتشاشات اخیر در ارتباط با بنزین با اقتدار، خویشتن داری و مردم‌ داری برخورد و امنیت و آرامش را در خیابان‌ ها حاکم کرد و اغتشاشگران نیز دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =