قانون حمایت از معلولان کامل است

کرمانشاه- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه قانون حمایت از حقوق معلولان را جامع و کامل خواند و گفت: این قانون می‌تواند سرمنشا و سندی برای هدفمندشدن تلاش‌ها در حمایت از معلولان باشد.

«محمدابراهیم الهی تبار» روز سه شنبه در آیین گرامیداشت روز جهانی معلولان با بیان اینکه کرمانشاه امروز پایگاه خیرین نیک اندیش شده است، افزود: در حالی که در زلزله آبان ۹۶، ۷۸ مدرسه آسیب دیده بودند بیشتر از ۲۰۰ مدرسه با همت خیرین در استان ساخته شده در حالی که از مراکز درمانی و خدماتی تنها بیمارستان اسلام آبادغرب آسیب جدی دیده بود امروز سه بیمارستان در استان در حال ساخت است.  

وی ادامه داد: انجمن نوآوران با حضور در استان در حال ارائه خدمات چشم پزشکی با بهترین متخصصان به محروم ترین مناطق و آسیب پذیرترین مردم است و انجمن مرهم نیز به تازگی با متخصصان خود به درمان رایگان افراد دارای شکاف لب پرداختند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه با اشاره به حضور چندی پیش انجمن خیرین مسکن ساز معلولین در استان گفت: در این اقدام که به همت خانم رضوان مدنی (مدیرکل بهزیستی) صورت گرفت میلیاردها تومان برای ساخت خانه معلولان جمع آوری شد.

الهی تبار، تامین هزار و ۶۰۰ جهیزیه برای زوج های زیرپوشش کمیته امداد و بهزیستی استان را یکی دیگر از اقدام های نیک خیرین و دولت دانست و خاطرنشان کرد: اعتبار این تعداد جهیزیه با تلاش و پیگیری های بازوند استاندار کرمانشاه تامین شده است.  

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه همچنین با بیان اینکه نگاه دولت توانمندسازی خانواده ها بوده تصریح کرد: زمانی برنامه ریزی ها از معلولان غافل بود اما امروز معلولان در میادین علمی و ورزشی بین المللی برای ۸۰ میلیون ایرانی افتخارآفرینی می کنند.

الهی تبار، برنامه غربالگری ژنتیک برای کاهش تولد نوزادان معلول را اقدامی بزرگ در پیشگیری ها دانست و افزود: لازم است که با آموزش‌ها و آگاهی رسانی از میزان تصادفات و حوادث در کاری که منجر به معلولیت جسمی افراد شد بیشتر پیشگیری شود.
۱۵۰ هزار نفر از جمعیت ۲ میلیون نفری استان کرمانشاه در قالب ۶۳ هزار خانوار زیرپوشش بهزیستی هستند که یک هزار و ۱۰۴ نفر از معلولان، سالمندان و بیماران روانی در مراکز شبانه روزی بهزیستی قرار دارند.
 ۶۲۲ معلول ضایعه نخاعی در استان وجود دارند که از خدمات بهزیستی بهره‌مندند.

اخبار مرتبط