۱۲ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۴۰
کد خبرنگار: 1058
کد خبر: 83579203
۰ نفر

برچسب‌ها

آب‌گرفتگی معابر و لغزندگی جاده‌ها تا چهار روز آینده

تهران- ایرنا- بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، با ورود سامانه بارشی به کشور و آغاز بارش‌ها، چهار روز آینده شاهد آب‌گرفتگی معابر عمومی، تلاطم دریای خزر، متلاطم و مواج شدن خلیج فارس و دریای عمان، احتمال برخورد صاعقه و لغزندگی جاده‌ها، مه‌آلودگی و کولاک برف و اختلال تردد در محورهای مواصلاتی در بیشتر نقاط کشور خواهیم بود.

به گزارش سازمان هواشناسی، با توصیف سامانه‌های بارشی و ورود سامانه بارشی به کشور و کاهش دما از روز پنجشنبه ۱۴ آذرماه در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، کردستان، خراسان شمالی، شمال غرب خراسان رضوی، ارتفاعات استان‌های تهران، البرز و قزوین شاهد بارش باران و در ارتفاعات بارش برف خواهیم بود، همچنین در شرق خلیج فارس، پاره‌ای از نقاط تنگه هرمز بارش باران همراه با رعد و برق و وزش باد رخ می‌دهد.

روز جمعه ۱۵ آذرماه گیلان و غرب مازندران بارش باران و در ارتفاعات بارش برف خواهند داشت، همچنین شاهد بارش باران و برف در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، کردستان، همدان، مرکزی، قم، لرستان، غرب اصفهان، چهارمحال و بختیاری، قزوین، البرز، تهران، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، ارتفاعات خوزستان و ارتفاعات کهگیلویه و بویراحمد خواهیم بود و در خوزستان، غرب بوشهر، غرب فارس، کهگیلویه و بویراحمد، ایلام و غرب خلیج فارس بارش باران، در برخی مناطق همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد تگرگ  پیش‌بینی شده است.

بر اساس این گزارش شنبه ۱۶ آذرماه بارش باران و در ارتفاعات بارش برف برای استان‌های گیلان، غرب مازندران، ارتفاعات گلستان پیش‌بینی شده است و در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، کردستان، همدان، چهارمحال و بختیاری، مرکزی، قم، لرستان، اصفهان، قزوین، البرز، تهران، نیمه غربی سمنان، ارتفاعات خوزستان و ارتفاعات کهگیلویه و بویراحمد، ارتفاعات فارس، ارتفاعات ایلام بارش باران و برف رخ خواهد داد.

برای استان‌های خوزستان، بوشهر، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، ایلام، خلیج فارس و دریای عمان نیز بارش باران، در برخی مناطق همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد تگرگ دور از انتظار نیست.

یکشنبه ۱۷ آذرماه شاهد بارش باران و در ارتفاعات بارش برف در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان خواهیم بود و در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، کردستان، همدان، چهارمحال و بختیاری، مرکزی، قم، لرستان، اصفهان، فارس، قزوین، البرز، تهران، سمنان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، نوار شرقی یزد، ارتفاعات خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد نیز بارش باران و برف رخ می‌دهد. 
در همین روز نیمه شرقی خوزستان، بوشهر، هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان، نیمه جنوبی کرمان، خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان بارش باران، در برخی مناطق همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد تگرگ خواهند داشت.

این وضعیت تا اواخر وقت یکشنبه ۱۷ آذرماه ادامه دارد که موجب آب‌گرفتگی معابر عمومی، متلاطم شدن دریای خزر، متلاطم و مواج شدن خلیج فارس و دریای عمان، احتمال برخورد صاعقه و لغزندگی جاده‌ها، مه‌آلودگی و کولاک برف و اختلال تردد در محورهای مواصلاتی می‌شود.

سازمان هواشناسی به هم‌وطنان توصیه کرده است از تردد غیر ضروری به ویژه در جاده‌های مواصلاتی خارج از شهر اجتناب کنند، پرهیز از صعود به ارتفاعات، اقدامات لازم برای حفظ محصولات کشاورزی، کنترل دما و رطوبت و تهویه در گلخانه‌ها، مرغداری‌ها و دامداری‌ها و سایر اقدامات پیشگیرانه نیز از دیگر توصیه‌های این سازمان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =