۴۲ نمایش در جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان به روی صحنه می‌رود

کاشان- ایرنا- دبیر پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان گفت: ۴۲ نمایش در جریان پانزدهمین دوره این جشنواره به میزبانی فرهنگ‌سرای مهر به نمایش درخواهد آمد.

خیام وقار کاشانی روز سه‌شنبه در نشست خبری افزود: ۱۴ اثر در بخش صحنه‌ای، ۱۱ اثر در بخش خیابانی، پنج اثر در بخش جنبی، سه اثر محیطی، چهار اثر در بخش نمایشنامه‌خوانی و پنج اثر هم به عنوان مهمان در جریان جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان به اجرا درمی‌آید.

وی با اشاره به دریافت در مجموع ۴۱۱ اثر از سوی دبیرخانه این جشنواره بیان کرد: اثرها فرستاده شده به نسبت جشنواره چهاردهم ۲۵ درصد رشد داشت و شامل ۲۶۰ اثر در بخش مسابقه صحنه‌ای، ۱۱۱ اثر خیابانی، ۲۵ اثر محیطی و ۱۵ اثر در بخش نمایشنامه‌خوانی بود.

دبیر پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان اضافه کرد: کارگاه‌های تخصصی شامل عکاسی تئاتر، معماری به مثابه کاراکتر، نمایشنامه‌نویسی، بازیگری و کارگردانی نیز در جهت ارتقای جنبه‌های آموزشی جشنواره در این دوره برگزار خواهد شد.

وی از حضور چند نفر از هنرمندان شاخص عرصه تئاتر کشور در کاشان همزمان با برگزاری این جشنواره نیز خبر داد و گفت: چهار سمینار شامل سایکو درام، تئاتر در عرصه‌های بین‌المللی، کار با توانخواهان و حقوق هنرهای نمایشی هم در جریان جشنواره تئاتر مهر برگزار می‌شود.

پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان از ۲۱  تا ۲۹ آذرماه در ۶ نقطه از جمله فرهنگ‌سرای مهر این شهر برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =