مجوزی برای صادرات خاک کشاورزی صادر نشده است

تهران - ایرنا - معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: تاکنون مجوزی برای صدور خاک کشاورزی صادر نشده است و خاک صنعتی با مجوز وزارت صنعت، معدن و تجارت از کشور خارج می شود.

« علی مراد اکبری» روز سه شنبه در مراسم بزرگداشت " روز جهانی خاک" که در سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی برگزار شد درباره انتشار اخباری مبنی بر قاچاق خاک در فضای مجازی افزود: در پنج سال گذشته حضورم در معاونت آب و خاک کشاورزی  گزارشی مبنی بر قاچاق خاک نداشته ایم.

آیین نامه اجرایی قانون حفاظت از خاک به هیات دولت می رود

وی با اشاره به اینکه آئین‌نامه اجرایی قانون حفاظت از خاک نهایی شده است، افزود: اکنون در حال آخرین بازبینی های  این آئین‌نامه قرار داریم و بزودی برای تصویب به هیات دولت ارسال می‌شود.

اکبری اضافه کرد: سازمان های حفاظت از محیط‌زیست و  جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری در تدوین آیین نامه یاد شده، همکاری دارند و در قانون حفاظت از خاک، جرایم سنگینی برای افرادی  که منجر به تخریب‌، فرسایش، آلودگی،  تغییر کاربری و قاچاق خاک می شوند، در نظر گرفته شده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی درباره فرسایش خاک در کشور  افزود: فرسایش خاک در ایران از متوسط جهانی بالاتر است، اما اعداد و ارقام متفاوتی در زمینه فرسایش خاک در ایران از جمله فرسایش ۱۶ تن در هکتار مطرح است که مبنای قوی برای پذیرش این مسئله وجود ندارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =