پای رسانه به جشنواره موسیقی فجر باز شد

تهران- ایرنا- نخستین جایزه «موسیقی و رسانه» با هدف تمرکز و توجه به کارکردهای رسانه در حوزه موسیقی به‌ عنوان بخش جنبی سی‌وپنجمین جشنواره موسیقی فجر برای نخستین بار همزمان با این رویداد بزرگ هنری برگزار می‌شود.

همزمان با نزدیک شدن به آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره موسیقی فجر، فراخوان نخستین جایزه "موسیقی و رسانه" که در بخش جنبی سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر برگزار می شود، منتشر شد و فعالان رسانه ای، خبرنگاران و نویسندگان حوزه موسیقی تا دوازدهم بهمن ماه سال جاری فرصت دارند تا آثار خود را برای شرکت در این بخش،  به نشانی media@fajrmusicfestival.com ارسال کنند.

 بر اساس اطلاعیه منتشر شده از سوی روابط عمومی سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر، نخستین جایزۀ «موسیقی و رسانه» با هدف تمرکز و توجه به کارکردهای رسانه در حوزه موسیقی به‌ عنوان بخش جنبی سی‌وپنجمین جشنوارۀ موسیقی فجر برگزار می‌شود و از دانش و آگاهی فعالان هر دو حوزه «خبر» و «موسیقی» بهره خواهد برد.

هدف نخستین جایزه «موسیقی و رسانه»

نخستین جایزه «موسیقی و رسانه» با هدف رشد، تحول و انگیزه در میان خبرنگاران و نویسندگان حوزه موسیقی در سی‌ و پنجمین جشنواره موسیقی فجر، برگزیدگان این حوزه را به انتخاب هیات داورانی متشکل از استادان رشته‌های علوم ارتباطات اجتماعی، پژوهش هنر و پیشکسوتان عرصه خبر معرفی خواهد کرد.

ایجاد انگیزه میان فعالان رسانه‌ای در حوزۀ موسیقی، شناخت و معرفی استعدادهای برتر از میان خبرنگاران و نویسندگان حوزه موسیقی، ـ ارتقای سطح کیفی تولیدات رسانه‌ای در حوزۀ موسیقی، معرفی و جلب توجه اهالی موسیقی نسبت به فعالان رسانه‌ای و جلب توجه مخاطبان موسیقی به تولیدات رسانه‌های داخلی از اهداف این مسابقه هستند.

همه فعالان رسانه‌ای و نویسندگان حوزه موسیقی در رسانه‌های مکتوب، دیجیتالی و چندرسانه‌ای که مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دارند امکان ارسال اثر به دبیرخانۀ جشنواره را دارند و آثار در بازه زمانی یک ساله از تاریخ ۹۷/۱۱/۱ تا ۹۸/۱۱/۱ بررسی خواهد شد.

عناوین آثار ارسالی

آثار ارسالی در شاخه­ های گفتگو، گزارش، نقد، یادداشت، مقالۀ علمی‌ ( پژوهشی، ‌تخصصی، ‌ترویجی) و چندرسانه‌ای مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

شرایط شرکت در نخستین جایزۀ «موسیقی و رسانه»

فقط آثاری می‌توانند در نخستین جایزه «موسیقی و رسانه» شرکت کنند که تاریخ انتشار آنها از اول بهمن سال گذشته (۱۳۹۷) تا اول بهمن سال جاری (۱۳۹۸) باشد.

مهلت نهایی ارسال آثار تا دوازدهم بهمن‌ماه ۱۳۹۸ است.

آثار باید در قالب فایل وُرد (word) یا پی‌دی‌اِف (PDF) و به همراه آدرس اینترنتی صفحه‌ای که در آن منتشر شده فرستاده شود (آثاری که بدون سند انتشار و یا با آدرس مخدوش باشند داوری نخواهند شد).

هر فرد می‌تواند حداکثر در دو بخش و در هر بخش دو اثر ارسال کند.

جوایز

برندگان نخستین جایزۀ «موسیقی و رسانه» همۀ شاخه‌ها به انتخاب هیات داوران ، تندیس جشنواره،‌ لوح تقدیر و جایزۀ نقدی در یافت خواهند کرد.

سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر ۲۴ تا ۳۰ بهمن ماه سال جاری به دبیری شاهین فرهت برگزار می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =