روند اداری و بانکی کشاورزان را از دریافت تسهیلات دلسرد می‌کند

سمنان- ایرنا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی سمنان گفت: کشاورزان این استان، با وجود تخصیص اعتبارهای مالی قابل توجه، به دلیل فرایند پیچیده اداری و بانکی رغبتی برای دریافت تسهیلات ندارند.

سیدحسن میرعماد روز سه‌شنبه در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان در سالن مدیریت بحران استانداری افزود: فرایند اداری پیچیده در بانک ها و دستگاه های اجرایی باعث شده است تا کشاورزان استان تمایل چندانی برای دریافت تسهیلات نداشته باشند.

وی خاطر نشان کرد: منابع مالی سه‌هزار و ۲۳۰ میلیارد ریالی برای اعطای تسهیلات به بخش کشاورزی سمنان در نظر گرفته شده که تاکنون رغبت کشاورزان برای دریافت این وجه قابل توجه نبوده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان ادامه داد: بهره برداران در قالب ۲۵۳ طرح در بخش کشاورزی تاکنون در استان برای دریافت تسهیلات اعلام آمادگی کردند.

میرعماد اضافه کرد: یکی از بانک‌های عامل استان سمنان به ۷۰ طرح کشاورزی ۲۷۰ میلیارد ریال تسهیلات در یکسال گذشته پرداخت کرد.

وی تصریح کرد: تولید در سمنان در سال‌های گذشته با حمایت دولت و همکاری شتاب گرفته و میزان تولیدها در بخش کشاورزی در استان در یکسال گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: اعطای تسهیلات در قالب تبصره‌های مختلف در بخش کشاورزی می تواند مسیر توسعه اقتصادی در استان را هموارتر کند.

در این نشست با تصمیم اعضای کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، ۴۸ واحد صنعتی و کشاورزی به منظور دریافت تسهیلات از محل منابع رونق تولید ۹۸ به ارزش یک هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال به بانک‌های عامل معرفی شدند.

همچنین در این نشست مشکلات بانکی و مالیاتی سه واحد تولیدی و درخصوص اعطای بخشودگی جرایم تامین اجتماعی تعدادی از واحدهای تولیدی بحث و تصمیم‌گیری شد.

اخبار مرتبط