مردم نامزدهایی با هزینه انتخاباتی نامعلوم را به مجلس راه ندهند

تهران- ایرنا- نماینده مردم کهنوج در مجلس هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی گفت: مردم به نامزدهایی که هزینه انتخاباتی آنان گزاف و منبع آن نامعلوم است، اجازه ورود به مجلس ندهند.

«حجت الاسلام محمدرضا امیری کهنوجی» روز سه شنبه در حاشیه سومین روز از ثبت نام داوطلبان نمایندگی مجلس یازدهم در ستاد انتخابات وزارت کشور در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: مجلس از جایگاه بسیار مهمی در کشور جمهوری اسلامی و قانون اساسی برخوردار است.

وی ادامه داد: براساس وظیفه و این توصیه مقام معظم رهبری که هر کسی از عهده این مسئولیت برمی‌آید وارد میدان شود، در این دوره شرکت کردم.

نماینده سابق مجلس که خود را اصولگرا می‌داند، درباره شفافیت هزینه انتخاباتی تصریح کرد: نباید اجازه دهیم کسانی به مجلس راه پیدا کنند با هزینه هنگفت با منبع نامشخص برای خود تبلیغ کنند.

وی افزود: حاضریم هم واضح و شفاف لیست آموالم را در اختیار رسانه ها قرا دهم. ۸ سال در مجلس بودیم حاضریم دارایی مان را در اختیار رسانه ها قرار دهیم.

امیری کهنوجی ابراز امیدواری کرد در این دوره مجلسی شکل بگیرد که بتواند در اجرایی کردن منویانت رهبری گام بردارد و هم بتواند در حوزه و اجرا برای پیشرفت کارها کمک کند و هم بر اجرای قانون نظارت و مجلس را از این حالت خارج کند.

وی اضافه کرد: ما هم نگران و ناراحت مردم هستیم و مشکلاتی مانند اشتغال جوانان و معیشت را می دانیم و امیدواریم مجلس بتواند گام های مهمی بردارد.

نماینده مردم کهنوج در مجلس هشتم و نهم با بیان اینکه از حوزه انتخابیه کهنوج در انتخابات یازدهم مجلس داوطلب شده است، درباره وابستگی حزبی خود گفت: از اول تا آخر روی پیشانی ما اصولگرا نقش بسته است.

به گزارش ایرنا، یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری جمعه دوم اسفند امسال برگزار می شود.

سیداسماعیل موسوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور عصر روز گذشته در جمع خبرنگاران گفت: یک هزار و ۸۴۴ نفر در مجموع در دو روز گذشته ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد ۱۱ درصد از مجموع ثبت‌نام‌ها از میان خانم‌ها و ۸۹ درصد مربوط به آقایان است.

وی افزود : ۳ و سه دهم درصد از مجموع ثبت نام کنندگان دارای تحصیلات حوزوی، ۱۲.۸ در صد تحصیلات دکترا و ۷۶.۸ در صد کارشناسی ارشد و ۷.۱ در صد لیسانس و کمتر از لیسانس دارند. برخی داوطلبان با مدرک کاردانی هم ثبت نام کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =