برترین‌های مهرواره استانی سرود آفرینش در کردستان معرفی شدند

سنندج - ایرنا - نخستین مهرواره استانی سرود آفرینش کردستان با معرفی شعرها، آهنگ‌ها و گروه‌های برگزیده در قالب‌های مختلف سرود پایان یافت.

آیین اختتامیه نخستین مهرواره استانی سرود آفرینش کردستان روز سه‌شنبه با حضور گروه‌های سرود شرکت کننده در این دوره از مهرواره، استادان، علاقمندان به موسیقی و سرود و جمعی از مسوولان استانی در سنندج برگزار شد.
در مجموع ۶ اثر توسط گروه‌های مختلف از سراسر استان برای رقابت و راه‌یابی به مرحله کشوری به این مهرواره ارسال شده بود که از میان آنها سه گروه به عنوان برگزیده انتخاب و به مرحله کشوری راه یافتند.

۶ گروه راه یافته به مرحله استانی شامل گروه های موچش، دختران و پسران صاحب در ۲ گروه جداگانه، کامیاران، قروه و سنندج بودند که در نهایت سه گروه موچش، کامیاران و صاحب به ترتیب موفق به کسب مقام اول تا سوم شدند و به مرحله کشوری راه یافتند.
سرودهای این گروه‌ها بدلیل دارا بودن شاخص‌های موسیقی در حوزه سرود، شعرهای با محتوا و آموزنده، صداهای زیبا و هماهنگی گروه موفق به دریافت جایزه و لوح تقدیر مهرواره و راه یابی به مرحله کشوری شدند.

۱۲۰ نفر از جمله مربیان، سرپرست های گروه‌ها، کودکان، نوجوانان، شاعران و آهنگ سازهای در نخستین مهرواره استانی سرود آفرینش کردستان شرکت کرده بودند.

داوران این دوره امین رحیمی، سید یاسر هاشم‌زاده و رامین شیخ الاسلامی وطنی از کارشناسان و بزرگان موسیقی کردستان بودند.

در حال حاضر ۴۰ هزار کودک و نوجوان در سطح استان عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هستند که در ۲۰ مرکز ثابت و چهار کتابخانه سیار روستایی آموزش می‌بینند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =