داوطلب نمایندگی مجلس: نامزدها باید در چارچوب قانون شفافیت داشته باشند

تهران - ایرنا - وزیر اسبق ارتباطات و داوطلب دوره یازدهم انتخابات مجلس گفت : باید تمامی نامزدها ملزم شوند تا از نظر تامین منابع مالی و سایر مواردی که در چارچوب قانون تعریف شده است ، به شکلی شفاف مردم را مطلع نمایند.

رضا تقی پور روز سه شنبه در حاشیه ثبت نام خود برای انتخابات در جمع خبرنگاران پیرامون ضرورت شفافیت مالی نمایندگان افزود: همه ملزم به رعایت تمام مسائل قانونی هستند و درباره این موضوع نیز باید چارچوب قانونی آن مشخص شود.

وی یادآور شد : در صورتی که این ضوابط قانونی تعیین و تعریف شود ،‌زمینه شفافیت همه مسائل از جمله مسائل مالی نیز فراهم می شود.

تقی پور در خصوص ویژگی داوطلبان شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: علاوه بر برخورداری از ویژگی های قانونی برای هر متقاضی ,  افرادی که فکر می کنند می توانند واقعا نماینده مردم باشند در این عرصه حضور یابند.

این داوطلب ثبت نام در انتخابات گفت: در صورتی که چنین افرادی حضور نیابند واقعا با اتلاف وقت مواجه می شویم که به تبع آن ممکن است به کشور زیان وارد شود.

وی خاطر نشان کرد: بسیاری از ویژگی‌ها را مردم باید تشخیص دهند، اما به هر جهت فرد هم باید از خود ارزیابی پیش از ثبت نام داشته باشد که آیا می‌تواند آن مسئولیت‌هایی که برابر با قانون بر عهده او گذاشته شده و انتظارات مردم را برآورده کند، یا خیر.

تقی پور به برخی از نقص های مجلس کنونی اشاره کرد و ادامه داد: بنده چون رشته تخصصی و فعالیتم در حوزه فضای مجازی است , فکر می کنم طبیعتا یکی از  ضعف ها و خلاهای قانونی مربوط به فضای مجازی است و  قطعاً مجلس یازدهم باید به آن بپردازد.

این داوطلب ثبت نام در انتخابات گفت: از سویی فکر می‌کنم باید در مجلس بعدی بازنگری در چرخه قانون‌گذاری و سیاستگذاری در کشور انجام شود.

وی اعلام کرد که برای شرکت در این دوره از انتخابات نماینده هیچ حزب و جناحی نیستم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =