جشن جمع‌آوری بخاری‌های نفتی از مدارس دی‌ماه برگزار می‌شود

تهران- ایرنا- رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: هفته اول دی ماه جشن جمع‌آوری بخاری‌های نفتی از مدارسی که دارای علمک گاز بوده و امکان گازرسانی برای این مدارس فراهم شده، در تبریز برگزار می‌شود.

مهرالله رخشانی‌مهر روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا اظهار داشت: با افتتاح ۱۶۰ مدرسه خشتی بازسازی شده، به زودی جشن جمع‌آوری این مدارس در کشور برگزار خواهد شد و دیگر هیچ دانش‌آموزی در این مدارس تحصیل نمی‌کند.

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور افزود: پس از برگزاری جشن پایان مدارس خشتی و گلی در کشور، بازسازی و نوسازی مدارس سنگی و کانکسی نیز در اولویت بعدی خواهد بود و این روند تا زمانی که تمام دانش‌آموزان کشورمان از فضای استاندارد آموزشی برخوردار شوند، تداوم خواهد داشت.

وی ادامه داد: هفته اول دی‌ماه زمان اعلام جمع‌آوری بخاری‌های نفتی دارای علمک گاز در مدارس است که با حضور وزیر آموزش و پرورش در شهر تبریز برگزار خواهد شد.

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور افزود: این مراسم با عنوان همایش نگهداری فضاهای آموزشی برگزار می‌شود که در آن همایش جمع‌آوری بخاری‌های نفتی از مدارسی که دارای علمک گاز هستند، نیز اعلام خواهد شد.

رخشانی‌مهر ادامه داد: با همکاری و تلاش نیروهای موجود در مناطق زلزله‌زده و سیل‌زده پرونده زلزله کرمانشاه عملا بسته شده است. همچنین مشکلات بسیاری که بر اثر سیل در استان‌های خوزستان و گلستان رخ داده بود، برطرف شد و دانش‌آموزان این مدارس در حال حاضر در کلاس‌های تازه تعمیر و تازه تاسیس خود درس می‌خوانند.  

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشورخاطر نشان کرد: عملا کارهای این سازمان در خصوص سیل و زلزله جمع شده و تنها پیشرفت‌های کار در شهرستان‌های مختلف متفاوت است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =