۱۲ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۵۵
کد خبرنگار: 1913
کد خبر: 83578940
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

۷۸۹ پناه جوی سوری از لبنان به کشورشان بازگشتند

بیروت – ایرنا – ۷۸۹ پناه جوی سوری ظرف دیروز و امروز (سه شنبه) به شکل داوطلبانه و با حمایت پلیس امنیت عمومی لبنان و از طریق مرزهای زمینی این کشور با سوریه ، به وطن خویش بازگشتند.

به گزارش خبرگزاری ملی لبنان ، پناه جویان سوری تازه برگشته به میهن، ساکن اردوگاه های عرسال در شرق لبنان بودند و بیشتر در باغ ها و زمین های کشاورزی لبنانی ها کار می کردند.

بر پایه این گزارش، از تیر ماه ۱۳۹۷ خورشیدی ( ژوییه ۲۰۱۸ میلادی) تاکنون  نزدیک ۵۰۰ هزار پناه جوی سوری در کشورهای مختلف عربی به وطن خود برگشته اند که ۱۵۳ هزار تن از آنان ساکن لبنان بودند.

مشکل مهمی که لبنان با آن روبرو است افزون بر پناهندگان فلسطینی، حضور یک میلیون و ۵۰۰ هزار پناهنده ی سوری است که در موقعیت و شرایط سخت معیشتی در محله های فقیرنشین شهرهای لبنان زندگی می کنند.

به نظر می رسد با توجه به افزایش میزان تورم و گرانی و سقوط ارزش پول ملی لبنان، خیلی از مهاجران سوری که پس از جنگ های داخلی سوریه به لبنان پناه برده بردند اکنون ترجیح می دهند به وطن خود برگردند.

«یان کوبیش» نماینده  و هماهنگ کننده ی ویژه سازمان ملل در لبنان دوشنبه شب با «بشاره پطرس» رهبر مسیحیان این کشور در منطقه بکرکی در شرق بیروت دیدار و با او در مورد وضعیت اقتصادی و اجتماعی لبنان از جمله مساله ی پناه جویان گفت وگو کرد.

کوبیش چند ماه پیش گفته بود: با توجه به اعلام دمشق، شرایط برای بازگرداندن آوارگان سوری ساکن لبنان مهیا است و مشکلات اندکی که در این ارتباط وجود دارد بتدریج رفع می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =