وام بلاعوض به دانشجویان توانخواه پرداخت می‌شود

تهران - ایرنا - رییس سازمان امور دانشجویان گفت: صندوق رفاه دانشجویان و این سازمان وام بلاعوض به دانشجویان توانخواه اختصاص می‌دهند.

مجتبی صدیقی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا درباره میزان امکانات و تجهیزات دانشگاه ها برای دانشجویان توانخواه اظهار داشت: دانشگاه ها در حدی که امکانات زندگی، زیست و تحصیل دانشجویان توانخواه را ساده تر کنند، شرایطی برای آنها فراهم کرده اند.
وی افزود: همچنین متناسب با نیازهای دانشجویان توانخواه، کمک های مالی محدودی به آنها اختصاص می یابد؛ صندوق رفاه دانشجویان نیز وام ضروری و وام مورد نیاز برای تامین وسایل خاص در اختیار آنان قرار می دهد.
معاون وزیر علوم تصریح کرد: برخی وام ها به صورت بلاعوض به دانشجویان توانخواه پرداخت می شود و این تسهیلات به خصوص برای دانشجویان نابینا و دارای مشکلات حرکتی اختصاص می یابد.
صدیقی خاطرنشان کرد: با وجود مشکلات اعتباری دانشگاه ها این تسهیلات تا حد امکان به دانشجویان توانخواه در حال ارائه است، هر چند کم و کاستی هایی در این میان وجود دارد.
صدیقی همچنین به کمک خیرین به دانشجویان توانخواه اشاره و تاکید کرد: خیرین برای کمک به دانشجویان توانخواه همکار دانشگاه ها شده اند.
وی همچنین به این نکته نیز اشاره کرد که سازمان امور دانشجویان ارائه تسهیلات به این دانشجویان را به دانشگاه ها ابلاغ کرده است.
به گزارش ایرنا، امروز ۱۲ آذر ماه مصادف با سوم دسامبر، روز جهانی معلولان است. بر اساس آمار سازمان بهزیستی در حال حاضر ۲۰ هزار دانشجوی توانخواه در مقاطع مختلف تحصیلی درس می خوانند.
ناصر مطیعی رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پیش از این در مورد امکانات این صندوق برای دانشجویان نابینا اعلام کرده بود:‌ صندوق رفاه دانشجویان با صدور بخشنامه‌ای به تمام دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور اعلام کرد که مشخصات دانشجویان کم بینا و نابینا را برای این صندوق ارسال کنند و یکی از دلایل صدور این بخشنامه، به روز کردن اطلاعات مرتبط است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =