پیشنهاد «دوشنبه» برای تبادل برق ایران و تاجیکستان

تهران - ایرنا - وزیر انرژی و ذخایر آبی تاجیکستان با اشاره به اینکه پیک بار تاجیکستان در زمستان و ایران در تابستان است، همکاری در زمینه تبادل برق دو کشور را پیشنهاد کرد.

به گزارش روز سه‌شنبه پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، «عثمان‌علی عثمان‌زاده» در دیدار با «محمد ولی علاءالدینی» مدیرعامل شرکت ساخت و تهیه کالای صنعت برق (ساتکاب) ایران برتقویت همکاری مهندسان تاجیکستان و ایران در بخش نیروگاه‌های تولید کننده انرژی تاکید کرد.

وزیر انرژی و ذخایر آبی تاجیکستان با اشاره به سابقه همکاری این کشور با شرکت‌های ایرانی و اعلام رضایت از اجرای پروژه‌هایی که توسط آنها در تاجیکستان اجرا شده است، افزود: مهندسان ایرانی در اجرای اینگونه پروژه‌ها از بسیاری از کشورهای اروپایی‌ها پیشروتر هستند.

عثمان زاده، متخصصان حوزه انرژی در دانشگاه‌های این کشور را آماده استقبال از دانشمندان و خبرگان ایرانی دانست و برگزاری جلسات مشورتی بین ساتکاب و مدیران آب و برق تاجیکستان را خواستار شد.

آمادگی ساتکاب برای تامین همه نیازهای تجهیزاتی آب و برق تاجیکستان

«محمدولی علاءالدینی» هم در این دیدار  با اشاره به اینکه شرکت ساتکاب به‌عنوان پشتیبان صنعت آب و برق بیش از ۵۰ سال سابقه فعالیت در این حوزه دارد، گفت: ورود تکنولوژی خارجی، تبدیل آن به ساخت داخل و حمایت از فعالیت‌های داخلی در حوزه آب و برق توسط این شرکت انجام شده است.

وی در خصوص تامین همه نیازهای تجهیزاتی حوزه آب و برق کشور تاجیکستان، انتقال و مشارکت در دانش فنی تولید تجهیزات آب و برق از سوی شرکت ساتکاب اعلام آمادگی کرد.

مدیرعامل شرکت ساتکاب، کشور تاجیکستان را به لحاظ غنی بودن در زمینه آب، مناسب برای سرمایه‌گذاری دانست و ضمن پیشنهاد ایجاد کمیسیون مشترک برای تسهیل در امور تجاری صادرات دو کشور گفت: مشترکات فرهنگی ایران و تاجیکستان امکان مبادلات اقتصادی را گسترش داده است.

«عثمان علی عثمان زاده» وزیر انرژی و ذخایر آبی کشور تاجیکستان که برای حضور در سیزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و فنی ایران و تاجیکستان در تهران به سر می برد امروز دیدارهایی با شرکت های فعال در بخش آب و برق ایران داشت.

وی روز پنجشنبه این هفته در دهمین اجلاس شورای حکام مرکز منطقه‌ای مدیریت آب شهری که در سالن اجلاس سران برگزارمی‌شود، شرکت خواهد کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =