چه کسانی در انتخابات مجلس ثبت‌نام کردند؟

تهران- ایرنا- نام نویسی از داوطلبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در روز سوم در حالی ادامه دارد که نماینده مجلس اول، چهارم و پنجم شورای اسلامی امروز برای داوطلبی نمایندگی ثبت نام کرده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا مستقر در وزارت کشور، «کامل عابدین زاده» که تنها یک سال با سن قانونی برای ثبت نام در انتخابات مجلس فاصله دارد، در صورت تایید صلاحت، مسن‌ترین نامزد انتخابات مجلس یازدهم خواهد بود.
عابدین زاده که از حوزه خوی در این دوره از انتخابات مجلس داوطلب شده است، درباره اینکه از کدام حزب شرکت کرده است، گفت: شما اگر به قانون اساسی مراجعه کنید نامی از حزب و جناحی نیامده است من براساس اصل قانون اساسی در انتخابات شرکت کرده ام.
وی درباره اینکه چه ضرورتی برای داوطلبی مجلس بعد از اینهمه سال احساس کرده اید، اظهار داشت: نمی خواستم بیایم مردم به من فشار آوردند و اصرار کردند.
نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی به شفافیت در هزینه انتخاباتی کاملا معتقد بود و گفت: در سه دوره ای که در مجلس بودم درمجموع ۲۵ میلیون تومان هزینه کردم و در دوره اول هزینه انتخاباتی نداشته ام. بیشترین هزینه انتخاباتی دور پنجم بود که هواداران کمی شلوغ کردند.
عابدین زاده با بیان اینکه به دلیل فنی بودن رشته اش به کمیسیون‌هایی مرتبط با رشته تحصیلی خود یعنی مهندسی الکترونیک می‌رود، به ایرنا گفت: در دوره‌های دوم و سوم پزشکان به من اجازه ثبت نام ندادند و می گفتند ممکن است ناراحتی دوره ساواک عود کند.
عسکر جلالیان نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی هم با حضور در وزارت کشور برای حوزه انتخابیه عسلویه و کنگان نام نویسی کرد. وی دور هشتم مجلس شورای اسلامی نماینده مردم دیر، کنگان و جم در مجلس بود.
نصرالله جهانگرد دیگر چهره ای بود که پیش از ظهر امروز داوطلب نمایندگی از حوزه انتخابیه تهران شد. وی رئیس سازمان فناوری اطلاعات کشور در دولت یازدهم بود و تا خرداد ۹۸ به عنوان معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات وزیر ارتباطات فعالیت می کرد.
علیرضا دهقان گوینده خبر ورزشی و نماینده دوره هشتم مجلس شورای اسلامی هم امروز با حضور در ستاد انتخابات کشور داوطلب نمایندگی مجلس شد.
دهقان که به صورت مستقل وارد شده است، درباره علت حضورش در این دوره پس از دو دوره وقفه اظهار کرد: دوره حساسی است مجلس این دوره طبق فرمایش مقام معظم رهبری باید توانمندی‌های لازم را داشته باشد. باید این دوره مجلسی پاک، قوی و سالم داشته باشیم که وابسته به ثروت نباشد تا ۱۴۰۰ دولت قوی شکل بگیرد.
حجت الاسلام رحمت الله بیگدلی عضو شورای مرکزی و رئیس دفتر سیاسی حزب جمهوریت اسلامی و سید ابوالقاسم رئوفیان دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین از جمله افرادی بودند با حضور در وزارت کشور داوطلب نمایندگی دوره یازدهم مجلس از حوزه انتخابیه تهران شد.
 ارسلان فتحی پور نماینده پیشین مجلس، حجت الله دمیاد استاندار اسبق کرمانشاه، زهره الهیان نماینده تهران در دوره هشتم، حجت الاسلام محمدرضا امیری کهنوجی نماینده کهنوج در دوره های هشتم و نهم هم از دیگر افرادی بودند که امروز با مراجعه به ستاد انتخابات کشور داوطلب انتخابات مجلس شدند.
علیرضا رحیمی نماینده تهران، سید قاسم جاسمی نماینده کرمانشاه، محمد سلیمانی عضو جبهه پایداری وزیر ارتباطات پیشین از حوزه انتخابیه تهران، محمد حسن طریقت منفرد وزیر پیشین بهداشت دهم از حوزه انتخابیه تهران و علی خضریان عضو جبهه پایداری از حوزه انتخابیه تهران هم امروز با حضور در ستاد انتخابات ثبت نام کردند.  

همچنین ظهر امروز - سه شنبه_ اسماعیل موسوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران از نام‌نویسی۲ هزار و ۳۴۵ داوطلب نمایندگی مجلس خبر داد و با توصیه به مقاماتی که مشمول استعفا بوده‌اند، گفت: مقاماتی که طبق اصل ۲۹ قانون اساسی مشمول استعفا بوده اند، اگر استعفا دادند به هنگام ثبت نام استعفانامه خود را با گواهی پذیرش استعفا به همراه داشته باشند.
وی افزود: نکته دیگر اینکه داوطلبانی که با مدارک برای ثبت نام به مراکز انتخاباتی مراجعه می کنند درصورت داشتن همسر و فرزند حتما علاوه بر مدارک خود، کد ملی و سایر اطلاعات سجلی همسر و فرزندان را به همراه داشته باشند تا ثبت نام آنان ناقص نباشد.
سرانجام سومین روز ثبت‌نام داوطلبان نمایندگی مجلس هم به پایان رسید، امروز یکی با ویلچر آمد و دیگری با دختر ۴ ساله اش. قیافه‌های بعضی هم تکراری به نظر می رسید. این افراد در دو روز گذشته هم برای نام‌نویسی آمده بودند اما به خاطر ناقص بودن مدارک، برگشتند.
برخی تنها آمدند و بعضی هم یک یا چند نفر مشایعت شان کرده بود. یکی وقتی وارد ستاد انتخابات در وزارت کشور شد، دلش خواست عکس یادگاری از این فضا داشته باشد بنابراین اگر همراه داشته باشد از همراهش درغیر اینصورت از خبرنگاران حاضر یا اعضای وزارت کشور می‌خواهد تا از او عکس بگیرند. یا اینکه خودش از خود عکس می گیرد.  
اینها افراد عادی هستند که برای ثبت نام داوطلبی نمایندگی مجلس مراجعه کردند. جدای از این افراد عادی، امروز تعدادی نماینده ادوار و تعدادی نماینده فعلی هم به وزارت کشور آمدند تا نام نویسی کنند.  
نکته مورد توجه در سخنان بیشتر این داوطلبان وضعیت معیشت و اشتغال مردم و اوضاع اقتصادی کشور بود تو گویی همه اینها در نوع خود یک اقتصاددانند!

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =