۱۲ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۳۰
کد خبرنگار: 1347
کد خبر: 83578698
۰ نفر

برچسب‌ها

آذربایجان‌غربی ۵ درجه سردتر می‌شود

مهاباد- ایرنا- رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: دمای هوای نواحی مختلف آذربایجان‌غربی از امروز /سه‌شنبه/ به طور میانگین پنج درجه کاهش پیدا می‌کند.

اردلان محمدپور روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با خروج سامانه بارشی و ریزش هوای سرد به منطقه، دمای هوا از امروز در آذربایجان‌غربی کاهش محسوسی پیدا خواهد کرد.

وی اضافه کرد: در شبانه‌روز گذشته چالدران با دمای منفی سه درجه سانتی‌گراد سردترین و خوی با دمای ۱۶ درجه سانتیگراد بالای صفر گرم‌ترین نقاط آذربایجان‌غربی بود.

وی ادامه داد: در این مدت دمای هوای ارومیه بین سه تا ۱۰ درجه سانتی‌گراد و دمای مهاباد نیز بین چهار تا ۱۰ درجه سانتی‌گراد در نوسان بود.

رییس اداره هواشناسی مهاباد با اشاره به بارش باران در شبانه‌روز گذشته اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته شهروندان تکاب با ۲۳ میلی‌متر، شاهین‌دژ با ۱۸ میلی‌متر، بوکان با ۱۱ و ارومیه با ۸.۴ میلی‌متر بیشترین بارندگی استان را تجربه کردند. 

آذربایجان‌غربی از استان‌های شمال‌غربی کشور است که در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه در این استان در حدود ۳۴۰ میلی‌متر است.

آب و هوای این آذربایجان‌غربی سرد و کوهستانی است و بارش‌ها در این استان از آبان‌ماه شروع می‌شود و تا اوایل خرداد هر سال ادامه می‌یابد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =