داوطلب انتخابات: اصلاح ساختار بودجه در اولویت مجلس یازدهم قرار بگیرد

تهران- ایرنا- نماینده مردم کلیبر،  خدآفرین هوراند در دوره‌های هفتم، هشتم ونهم مجلس شورای اسلامی گفت: اصلاح ساختار بودجه در اولویت مجلس یازدهم قرار بگیرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «ارسلان فتحی پور» روز سه شنبه در حاشیه نام‌نویسی داوطلبی نمایندگی مجلس یازدهم در جمع خبرنگاران افزود: بحثی که نگران کننده است و حضرت آقا هم روی آن تاکید داشته اند، اصلاح ساختار بودجه ریزی است که اتفاق نیفتاد و باید در راس مجلس یازدهم باشد.

وی ادامه داد: اصلاح ساختاری بودجه باید در اولویت مجلس یازدهم قرار بگیرد و مجلس یازدهم برای آبادانی و پیشرفت و جلوگیری از گزند دشمنان برنامه‌ریزی کند.

فتحی پور خاطرنشان کرد: با توجه به تلاش دشمن برای جنگ اقتصادی، باید قوانین موقتی تصویب کرد تا براساس آن بتوان تحریم‌ها را دور زد و موانع رشد اقتصادی را رفع کرد. در این صورت می‌توان در برابر ترفند دشمن پیروز شد.

نماینده سابق مجلس با بیان اینکه چند سال در کمیسیون اقتصادی فعالیت داشته ام، اظهار کرد: برای بهبود فضای کسب و کار، سرمایه گذاری خارجی و اشتغال باید قوانینی تصویب شود، ضمن اینکه باید بر روند اجرای آنها هم نظارت داشته باشیم.

فتحی پور با بیان اینکه از حوزه انتخاباتی استان آذربایجان شرقی شهرستان های کلیبر، خدآفرین و هوراند در این دوره از مجلس داوطلب شده است، درباره شفافیت هزینه انتخاباتی گفت: آمادگی دارم از اول تا آخر هم به خود فرمانداری‌ها و هیات نظارت شهرستان هر گونه هزینه‌ای که می شود را اعلام می کنم.  از همین الان هم آمادگی دارم قبل از نمایندگی، اموال و دارایی هایمان را اعلام کنم.

این داوطلب دوره یازدهم نمایندگی مجلس با ارزیابی عملکرد مجلس دهم گفت: مجلس دهم آنگونه که باید نظارت بر اجرای قانون نداشته است. مجلس دهم در حوزه برنامه‌های اقتصادی، بحث های تورم و نرخ ارز و ثبات اقتصادی در کشور  آنقدر که باید وقت می‌گذاشت نگذاشت.
وی با بیان این که بسیاری از قوانین ما در زمان گذشته موانعی برای وضعیت فعلی اقتصادی کشور بوده اند،  ادامه داد: زمانی که رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس بودم به دولت اعلام کردیم تا لایحه ای به مجلس بیاورد و مجلس همه این موانع را حذف کند و این اتفاق نیفتاد.

فتحی پور اضافه کرد: بسیاری از قوانین موجود موانعی برای تولید، صنعت و فعالیت‌های اقتصادی و بهبود کسب و کار است.

این نماینده ادوار مجلس ابراز امیدواری کرد،  مجلس یازدهم بحث وابستگی بودجه کشور به نفت را به حداقل برساند و تمرین کند بدون نفت هم بتوانیم اقتصاد کشور را بودجه ریزی کنیم.

فتحی‌پور در پاسخ به این پرسش که از چه جناحی در انتخابات شرکت می کند، گفت: فردی ولایتمدار هستم به صورت مستقل اصولگرا در انتخابات حاضر شده‌ام.  ما شهرستانی‌ها بیشتر روستایی هستیم تا اینکه بخواهیم سمت حزب برویم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =