۱۲ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۳۹
کد خبرنگار: 821
کد خبر: 83578612
۰ نفر

برچسب‌ها

سفارت مالزی برای فلسطین در امان افتتاح می شود

تهران- ایرنا - وزیرامور خارجه مالزی اعلام کرد: این وزارتخانه درصدد افتتاح دفتر نمایندگی دیپلماتیک مالزی برای فلسطین در امان پایتخت اردن است.

خبرگزاری رسمی مالزی "برناما"  به نقل از سیف الدین عبدالله  وزیر امورخارجه مالزی گزارش داد: وزارتخانه های امورخارجه مالزی و اردن با هم همکاری می کنند تا روند اجرای این اقدام مشخص شود.

وی گفت: در مورد محل نمایندگی سیاسی، این وزارتخانه تصور می کند که واقعاً عملی است که بتواند در امان ، اردن واقع شود چرا مالزی هیچ رابطه دیپلماتیک با اسرائیل ندارد.

عبدالله افزود: این اصلی ترین دلیلی است که مالزی نمی تواند یک دفتر نمایندگی در رام الله در کرانه باختری باز کند.

وی در پاسخ به سوالی در مورد ادعای صهیونیست ها مبنی براینکه درخواست مالزی برای افتتاح نمایندگی فلسطین در رام الله رد شده است، گفت : ​​اگر دفتر نمایندگی در رام الله واقع می شد، مالزی می باید از نظر لجستیک و بازرگانی با اسرائیل رابطه داشته باشد درحالیکه کوالالامپور هیچ رابطه ای با آن ندارد.

وی گفت: مالزی یک کشور کوچک است اما ما به دیپلماسی شهرت داریم ، سیاست بین المللی فلسطینی ها را درک می کنیم، بنابراین باید با آنها روابط خوبی داشته باشیم.

برخی از نمایندگان مجلس نمایندگان مالزی از اعضای پارلمان خواسته اند تا  تصمیم دولت برای افتتاح سفارت در امان را با اکثریت اعضا برای حمایت از فلسطینی ها تائید کنند.

ماهاتیر محمد نخست وزیر مالزی در جریان هجدهمین اجلاس جنبش غیرمتعهد (NAM) در باکو ، جمهوری آذربایجان اعلام کرد که مالزی سفارت فلسطین خود را دراردن را افتتاح خواهد کرد تا از این طریق کمک های بیشتری را به فلسطینی ها ارائه دهد.

مالزی پس از به قدرت رسیدن دوباره ماهاتیر محمد در سال گذشته در این کشور حمایت از فلسطین را در اولویت سیاست خارجی خود اعلام کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =