دید افقی در گردنه‌های مهاباد به کمتر از ۲۰۰ متر رسید

مهاباد- ایرنا- رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مهاباد گفت: مه غلیظ دید افقی را در گردنه‌های این شهرستان به کمتر از ۲۰۰ متر کاهش داده است.

محسن خادمی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این امر به دلیل وجود مه غلیظ در بسیاری از محورهای مواصلاتی این شهرستان به‌ویژه در گردنه‌ها رخ داده و علاوه بر آن، سطح جاده‌ها نیز لغزنده است.

وی اضافه کرد: مه غلیظ که با بارش باران نیز همراه است، تردد در این گردنه‌ها را با مشکلاتی مواجه کرده است و عوامل راهداری برای تسهیل عبور خودروها و کمک به مسافران حضور دارند.

وی بیان کرد: با توجه کاهش دید افقی، برودت و کاهش دما در این گردنه‌ها، رانندگان نسبت به بررسی عملکرد مناسب سیستم روشنایی، بخاری و سیستم ترمز خودرو خود اطمینان حاصل کرده و سپس اقدام به مسافرت کنند.

وی از رانندگان خواست قبل از سفر در این فصل از وضعیت جاده‌ها با شماره تلفن‌های ۴۲۲۲۴۵۰۰، ۴۲۲۲۲۳۶۰۰ و ۲-۴۲۲۲۴۵۰۱ آگاهی پیدا کنند.

بر اساس اعلام کارشناسان اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی سامانه بارشی که از روز دوشنبه وارد استان شده، تا ظهر امروز /سه‌شنبه/ موجب بارش‌هایی در استان می‌شود؛ بارش‌ها در مناطق کوهستانی به صورت برف است.

مهاباد دارای بیش از ۸۶۰ کیلومتر راه شامل ۲۳۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی و ۶۳۰ کیلومتر راه روستایی آسفالت و شوسه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =