طرح ۵.۵ میلیارد دلاری دولت شیلی برای احیای رشد اقتصادی

تهران- ایرنا- دولت شیلی به منظور احیای رشد اقتصادی که پس از آغاز اعتراضات ضددولتی بشدت ضعیف شده است، طرحی ۵.۵ میلیارد دلاری ارایه کرد.

به گزارش بامداد سه‌شنبه رویترز، «ایگناسیو بریونس» وزیر دارایی شیلی در کنفرانسی خبری در سانتیاگو اعلام کرد که رشد اقتصادی این کشور تا پایان سال جاری میلادی از ۲ درصد به ۱.۴ درصد کاهش می‌یابد و رشد اقتصادی شیلی در سال آتی یک تا ۱.۵ درصد خواهد بود.
وی افزود: اینها صرفاً اعداد و ارقام نیستند. این بدان معناست که هزاران شرکت و فرصت شغلی در معرض خطر قرار دارند. خشونت، غارت و تخریب اموال عمومی، اقتصاد را متوقف کرده و هزینه‌های گزافی بر مردم شیلی تحمیل کرده است.
اعتراضات ضددولتی شیلی ۱۸ اکتبر (۲۶ مهر) در اعتراض به افزایش بهای بلیت مترو آغاز شد. این اعتراض‌ها بسرعت گسترش یافت و در پی آن ۲۶ نفر کشته شدند و یک و نیم میلیارد دلار خسارت به شرکت‌ها وارد شد.
به دنبال تداوم این اعتراض‌ها، بخش زیادی از فعالیت‌های اقتصادی در سانتیاگو تعطیل شد. این اعتراضات هفته گذشته از سر گرفته شد و در پی آن «سباستین پینرا» رییس جمهوری شیلی خواستار انجام اصلاحات عمیق اقتصادی و مقابله با معترضان شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =