پلیس انگلیس عمدی بودن حادثه برخورد خودرو در «لاوتون» را تائید کرد

لندن – ایرنا – سه روز پس از حادثه تروریستی و مرگبار «لندن بریج» پلیس انگلیس تائید کرد که حادثه برخورد خودرو با عابران در شهر «لاوتون» انگلیس که یک کشته برجای گذاشت عمدی بوده است.

«تریسی هارمن» افسر ارشد پلیس اسکس شامگاه جمعه اعلام کرد پلیس به دنبال بازجویی از فردی به نام «تری گلاور» ۵۱ ساله است که احتمال می‌رود با این حادثه مرتبط باشد.

وی رابطه این حادثه با حمله تروریستی جمعه گذشته در «لندن بریج» را که ۲ کشته و سه مجروح برجای گذاشت رد نکرد و گفت تحقیقات پلیس در این رابطه در جریان است.

ماموران پلیس منطقه اسکس عصر دوشنبه حوالی ساعت ۳ و ۳۰ دقیقه برای رسیدگی به حادثه برخورد خودرو با عابران در شهر لاوتون حاضر شدند. در جریان این حادثه یک پسر بچه ۱۲ ساله جان باخت و پنج نفر مجروح شدند.

پلیس، خودروی ضارب را شناسایی کرده و معتقد است ۴ نفر از مجروحین این حادثه، دانش‌اموزان مدرسه «دبن پارک» هستند.

انگیزه ضارب برای پلیس هنوز مشخص نیست اما نزدیکی زمان این حادثه با حمله مرگبار لندن بریج باعث افزایش نگرانی افکار عمومی نسبت امنیت این کشور شده است.

پلیس ضد تروریسم انگلیس تاکنون دو نفر را در ارتباط با حادثه تروریستی «لندن بریج» دستگیر کرده است. بر اساس یافته‌های پلیس ضارب پیش‌تر با گروه «المهاجرون» که خطرناک‌ترین گروه افراط‌گرا در انگلیس نامیده می‌شود، در ارتباط بود و قصد داشت بازار بورس لندن را بمب‌گذاری کند.

سطح هشدار امنیتی در انگلیس، سه هفته پیش برای نخستین‌بار در پنج سال گذشته با یک مرحله کاهش به درجه «قابل توجه» رسیده است. این مرحله به این معناست که احتمال حمله تروریستی قویاً ممکن است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =