۱۱ آذر ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۵۸
کد خبرنگار: 2062
کد خبر: 83578216
۱۳ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

مدارس و دانشگاه‌های مشهد روز سه‌شنبه تعطیل است

مشهد- ایرنا- براساس مصوبه کارگروه اجرایی و اضطراری کاهش آلودگی هوای استان خراسان رضوی تمام دانشگاه‌ها و مدارس مشهد در مقاطع ابتدایی و متوسطه، مهدهای کودک و مراکز پیش دبستانی در نوبت صبح و عصر روز سه‌شنبه دوازدهم آذر ماه تعطیل اعلام شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی دوشنبه شب به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به ادامه آلودگی هوا در کلانشهر مشهد در پی تصمیم کارگروه اضطراری کاهش آلودگی هوا، مدارس تمام مقاطع تحصیلی در مناطق هفتگانه مشهد، تبادکان و رضویه روز سه‌شنبه تعطیل است.
تورج همتی افزود: همچنین مهدهای کودک، مراکز پیش دبستانی‌ و مدارس استثنایی در تمام مقاطع در این کلانشهر و مناطق یاد شده روز ۱۲ آذر تعطیل می‌باشد.

وی ادامه داد: تردد خودروهای سنگین صرفا از کنار گذر شمالی، تشدید نظارت پلیس راهور در زمینه کنترل و برخورد با خودروهای فاقد معاینه فنی، ممنوعیت استفاده از سوخت مازوت در صنایع و نیروگاه‌های مشهد تا بهبود کیفیت هوا و تشدید اقدامات نظارتی و پایشی اداره کل حفاظت محیط زیست با همکاری شهرداری مشهد از دیگر مصوبات این کارگروه است.

وی گفت: توصیه زیست محیطی به شهروندان برای کمک به کاهش آلاینده‌های هوای مشهد، پرهیز از تردد غیر ضروری در شهر و استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی است و لازم است ورزشکاران از هرگونه فعالیت ورزشی در فضای باز خودداری کنند.

کیفیت هوای کلانشهر مشهد از روز ششم آذر ماه جاری با افزایش حجم آلاینده‌ها در وضعیت ناسالم است.

آلودگی هوا از روز شنبه نهم آذر ماه جاری موجب تعطیلی مدارس در این کلانشهر شده است.

استان خراسان رضوی دارای حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار دانش‌آموز است که بیش از ۷۰۰ هزار نفر از این تعداد در مقطع ابتدایی تحصیل می‌کنند.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =