۱۱ آذر ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۰۵
کد خبرنگار: 2144
کد خبر: 83578207
۰ نفر

برچسب‌ها

تمبر یابود معبد آناهیتا رونمایی شد

کرمانشاه- ایرنا- همزمان با هشتاد و هشتمین سالروز ثبت ملی معبد آناهیتا، از تمبر یادبود این میراث کهن و ماندگار روز دوشنبه طی مراسمی رونمایی شد.

فرماندار کنگاور در حاشیه این مراسم، با قدردانی از فعالیت های باستان شناسان و مطالعاتی که توسط تیم ایتالیایی در معبد آناهیتا در حال انجام است، اظهارداشت: بسیار علاقه مندم مرمت معبد آناهیتا در دوره مدیریت اینجانب انجام شود و مکاتبات فراوانی با استانداری در جهت تخصیص اعتبارات انجام دادیم. 
خیرالله خزایی با اشاره به اینکه انتظار داریم میراث فرهنگی اعتبارات لازم را برای ساماندهی و بازسازی معبد آناهیتا اختصاص دهد، افزود: دولت تدبیر و امید اعتبار قابل توجهی برای ساخت ساختمان معرفی و خدماتی ورودی معبد آناهیتا در نظر گرفت که باعث شد این ساختمان برای ارائه خدمات به گردشگران احداث شود. 
فرماندار کنگاور اظهار داشت: با ساماندهی معبد آناهیتا بخش زیادی از مشکلات اشتغال جوانان در شهرستان حل می شود. 
در ادامه با حضور مسئولان از تمبر یادبود معبد آناهیتا رونمایی شد.
معبد آناهیتا که دومین بنای سنگی بزرگ ایران قبل از اسلام است برخی قدمت آن را به دوران اشکانی و عده ای نیز دوران ساسانی می دانند.
کنگاور با جمعیتی بالغ بر ۸۰ هزار نفر در ۹۴ کیلومتری شرق کرمانشاه قرار دارد. این شهرستان ۱۲۰ اثر تاریخی و طبیعی ثبت ملی و بیش از ۱۰۰ اثر واجد شرایط حفاظت دارد.