چهاردهمین جشنواره تئاتر مردمی بچه‌های مسجد در قزوین آغاز شد

قزوین – ایرنا- چهاردهمین جشنواره تئاتر مردمی بچه‌های مسجد دوشنبه شب با حضور جمعی از مسئولان و هنرمندان در شبستان امامزاده حسین (ع) قزوین آغاز شد.

این جشنواره با شرکت ۱۵ گروه نمایشی شامل هفت گروه بانوان و هشت گروه مردان به مدت سه روز تا ۱۴ آذر ماه سال جاری در معرض دید علاقمندان قرار خواهد گرفت.

دبیر هنری چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر بچه های مسجد و مدیرحوزه هنری قزوین استان قزوین در این مراسم گفت: جشنواره سراسری تئاتر بچه‌های مسجد یک رخداد مردمی،گروهی و جماعتی است که می‌توان آن را یک جشنواره تربیتی و در راستای شناسایی استعدادهای نهفته نسل جوان انقلابی عنوان کرد.
علی هوشمند افزود: این جشنواره فعالیت خود را طی سالها وقفه  از سال گذشته توسط حوزه هنری طی تفاهم نامه با کانون مساجد شروع کرد و اکنون به عنوان یکی از مهمترین فعالیت های هنری محسوب می شود.
وی با بیان اینکه مردادماه امسال در پی اعلام فراخوان جشنواره، ۱۱۵ اثر نمایشی به دبیرخانه ارسال شد،افزود: در نهایت پس از داوری ۱۵ اثر از استان های قزوین، بوشهر،آذربایجان غربی،، اردبیل،گلستان(۲ اثر)، البرز،چهارمحال بختیاری، هرمزگان، مازندران( ۲ اثر) ، خراسان رضوی، همدان، قم و لرستان به جشنواره راه پیدا کردند.
وی با بیان اینکه در مجموع ۹۲ هنرمند از ۱۳ استان اجرای این نمایش ها را برعهده دارند،اظهار داشت: براساس جدول زمان بندی و برنامه ریزی صورت گرفته در این جشنواره، هر گروه با سه اجرا مجموعا  ۴۵ اجرا خواهند داشت.
دبیر اجرایی جشنواره مردمی بچه های مسجد نیز در این مراسم گفت: همه افرادی که خادم مساجد هستند به طور حتم خاطرات خوشی از دوران حضور در پایگاههای مردمی به یاد دارند.
مجتبی میرزایی نسب با اشاره به حضور ۱۵ گروه از ۱۳ استان در این دوره از جشنواره مردمی تئاتر بچه های مسجد افزود:  تلاش شده است این جشنواره  کارکرد هنری اجتماعی مساجد را پررنگ کند.
وی تاکید کرد: یکی از کارکردهای ستادهای هماهنگی مساجد توسعه جریان مردمی تئاتر مردمی بوده  تا بتوان فضای مناسب را برای فعالیت گروه های نمایشی با مفاهیم ارزشی بیشتر کرد.
هنرمندان طی روزهای ۱۲ تا ۱۴ آذرماه در مساجد چهارده معصوم (ع)، جوادالائمه(ع)، امام حسن عسگری(ع) و مسجد توحید به اجرای نمایش می پردازند و در شبستان امام علی (ع) مسجد النبی(ص) به صورت اختصاصی برای داوران اجرا خواهند کرد.
در ادامه مراسم حاضرین با حضور در گلزار شهدا و عطر افشانی یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشتند.