۱۱۵ داوطلب نامزدی نمایندگی مجلس در خراسان رضوی ثبت نام کردند

مشهد- ایرنا- رییس ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت: طی ۲ روز اخیر ۱۱۵ داوطلب نامزدی نمایندگی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در این استان ثبت نام کردند.

حسن جعفری دوشنبه شب افزود: فرآیند ثبت نام داوطلبان نامزدی نمایندگی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ساعت هشت صبح ۱۰ آذر ماه در ۱۲ حوزه انتخابیه این استان آغاز شد و در مجموع با احتساب ثبت نام های روز نخست، ۱۱۹ نفر در ۲ روز گذشته نام نویسی کرده‌اند که از این تعداد ۱۱۵ مورد نهایی شده و چهار نفر هم درحال تکمیل ثبت نام و طی فرآیندهای قانونی هستند.

وی ادامه داد: در دومین روز ثبت نام داوطلبان نامزدی نمایندگی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در این استان ۶۲ داوطلب با مراجعه به ۱۲ حوزه انتخابیه ثبت نام کردند که ثبت نام ۶۱ نفر آنان قطعی شده است.

وی گفت: از مجموع داوطلبان ثبت نام شده در روز دوم، ۵۱ نفر مرد و ۱۱ نفر زن هستند که ۹ نفر از بانوان در حوزه انتخابیه مشهد و کلات، یک نفر در حوزه انتخابیه سبزوار، جوین، جغتای، داورزن و خوشاب و یک نفر هم از حوزه انتخابیه کاشمر، بردسکن و خلیل آباد ثبت نام کرده‌اند.
جعفری میانگین سنی ثبت نام شدگان در روز دوم را ۴۱ سال اعلام کرد و افزود: جوان ترین داوطلب ۳۰ ساله و مسن ترین آنها ۷۰ ساله است که از این تعداد ۱۶ نفر کارمند، ۱۱ نفر فرهنگی، هفت نفر دارای شغل آزاد، ۶ نفر بازنشسته، یک نفر روحانی و ۲۱ نفر دارای سایر مشاغل هستند.
از ۵۷ نفر متقاضی ثبت نام در روز اول نیز ۵۴ نفر به صورت قطعی ثبت نام نموده و سه نفر به روز بعد موکول شد که ثبت نام آن ها کامل شده است.  
۱۸ نفر از مجموع ۲۹۰ نماینده مجلس شورای اسلامی را نمایندگان خراسان رضوی در خانه ملت تشکیل می‌دهند.
استان ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی ۱۲ حوزه انتخاباتی دارد.
"حوزه مشهد و کلات" با پنج نماینده در مجلس شورای اسلامی بزرگترین حوزه انتخاباتی از نظر شمار جمعیت و تعداد نمایندگان در میان ۱۲ حوزه انتخاباتی خراسان رضوی محسوب می‌شود.
حوزه مشهد شامل بخش مرکزی این شهرستان و شهرستان کلات با پنج نماینده، حوزه نیشابور شامل شهرستان‌های فیروزه و نیشابور با ۲ نماینده، حوزه انتخاباتی سبزوار شامل شهرستان‌های جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و سبزوار با ۲ نماینده، حوزه انتخاباتی درگز منحصر به همین شهرستان با یک نماینده، حوزه قوچان شامل شهرستان‌های فاروج و قوچان با یک نماینده، حوزه فریمان شامل شهرستان‌های سرخس و فریمان و بخش‌های احمدآباد و رضویه شهرستان مشهد با یک نماینده، حوزه کاشمر شامل شهرستان‌های بردسکن، خلیل‌آباد و کاشمر با یک نماینده، حوزه تربت‌حیدریه شامل شهرستان‌های زاوه، مه‌ولات و تربت‌حیدریه با یک نماینده، حوزه انتخاباتی گناباد شامل شهرستان‌های بجستان و گناباد با یک نماینده، حوزه خواف شامل شهرستان‌های رشتخوار و خواف با یک نماینده، حوزه تربت‌جام شامل شهرستان‌های تایباد، باخرز، صالح‌آباد و تربت‌جام با یک نماینده و حوزه انتخاباتی چناران شامل شهرستان‌های بینالود (طرقبه‌-شاندیر) و چناران با یک نماینده در مجلس شورای اسلامی ۱۲ حوزه انتخاباتی خراسان رضوی را تشکیل می‌دهند.
انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز دوم اسفند ماه آینده به طور همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =