۱۱ آذر ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۵۷
کد خبرنگار: 890
کد خبر: 83578153
۰ نفر

برچسب‌ها

جشنواره تئاتر خیابانی، رویداد مردمی است

یزد_ ایرنا_مدیر کل مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه جشنواره تئاتر خیابانی، رویداد هنر برای هنر نیست گفت: این جشنواره یک رویداد مردمی است و اصلی‌ترین مخاطبان آن مردم هستند.

شهرام کرمی دوشنبه شب در آیین اختتامیه جشنواره تئاتر خیابانی "چتر زندگی" در یزد افزود: شاید یکی از ضعف های که در برگزاری جشنواره در کشور با آن روبرو هستیم این است که یک نهاد فرهنگی یک رویداد هنری را  به تنهایی و بدون مشارکت برگزار می کند و به نتیجه مطلوب نمی رسد. 

کرمی  تصریح کرد: تئاتر خیابانی یک رویکرد نو، جدید و موثر است در قرن اخیر در کشور به شکل محسوسی  گسترش پیدا کرده است. 

وی اضافه کرد: این جشنواره صرفا یک محفل  یا  رویداد هنر برای هنر نیست بلکه  یک رویداد، یک جشن، یک اتفاق و محفل مردمی است که اجرای عمومی و استقبال از آن به شکل قابل قبولی اتفاق می افتد. 

وی گفت :تئاتر خیابانی مردمی ترین  تئاتر دنیا در عرصه هنر های نمایشی است در یک قرن  اخیر برای گسترش تئاتر در بین مردم و ارائه آن تلاش شده است. 

 وی افزود: تنوع آثاری که  توسط هنرمندان تئاتر خیابانی به مخاطب ارائه می شود از جمله فرهنگ مفاهیم بومی ایرانی می تواند در انتقال نشاط و امید جامعه  و مفاهیم رشد اعتلای جامعه ک.ثر باشد.

در این مراسم از برگزیدگان جشنواره تئاتر خیابانی چتر زندگی تجلیل شد. 

جشنواره تئاتر خیابانی "چتر زندگی" از هشتم آذرماه در استان یزد آغاز و به مدت سه روز  ادامه داشت

هدف از برگزاری جشنواره یاد شده  آشتی دادن اقشار مختلف جامعه  با تئاتر و همچنین معرفی ظرفیت این هنر نمایشی اعلام شده است. 

مجموعا ۱۵۸ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که  ۱۸ اثر به بخش مسابقه راه یافتند.

از تعداد کل آثار راه یافته به بخش مسابقه ۱۴ اثر از استان‌های تهران، تبریز، خوزستان، لرستان، بوشهر، قزوین، ایون غرب، اصفهان، آذربایجان غربی، کرمانشاه، ملایر، تفرش، زاهدان، آبادان و چهار اثر از استان یزد انتخاب شده است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =